SON DAKİKA
Ayancık MHP Belediye Başkan Adayı Özay Çetin
Ayancık Ofset Gazete ve Matbaası
Recep Ak Ayancık

Hizmet odaklı çalışacağız

Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında yayımlanan haberlerde, yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını iddia eden İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, il genel meclisinin kesinlikle önceki dönem meclis üyelerini karalama çalışması içinde olmadığını söyledi.

Bu haber 29 Nisan 2014 - 16:37 'de eklendi.

Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında yayımlanan haberlerde, yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını iddia eden İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, il genel meclisinin kesinlikle önceki dönem meclis üyelerini karalama çalışması içinde olmadığını söyledi. Gündoğdu; “22.dönem İl genel Meclisi olarak spekülasyonlardan uzak bir anlayış düşüncesiyle tüm kurum kuruluşlarla birlik beraberlik içerisinde uyumlu bir şekilde çalışacağız” dedi.

 

30 Mart yerel seçimleri sonrasında, İl Genel Meclisi Başkanı olarak seçilen Şükrü Gündoğdu, “Yapacağımız tüm çalışmalarda, alacağımız kararlarda adaletli davranarak siyasi görüş ayrımı yapmadan eşit bir hizmet anlayışı içerisinde çalışacağız” dedi. 

 

Önceki dönem meclis çalışanlarına verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eden İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu 30 Mart Yerel Seçimler sonrası halkın verdiği destek ve güvenle bu görevlere getirildiklerini ve kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür ettiğini söyledi. Gündoğdu; “Bir insanın ne zaman nereye geleceğini hiç kimse kestiremiyor. Bunu gördük ve yaşadık. İnşallah bundan sonrada hep beraber özverili bir şekilde tüm meclis üyesi arkadaşlarımla uyum içerisinde bir çalışma ortamı gerçekleştirip bunun gayreti içerisinde olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Diğer meclis üyesi arkadaşlarımın da teveccühü budur” dedi.

 

Makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunun altını çizen Başkan Gündoğdu; “Bizden önceki ve daha önceki bu Meclis çatısı altında görev yapmış tüm meclis başkanlarımıza, meclis üyesi arkadaşlarımıza vermiş oldukları hizmet ve katkılardan dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Burada alınan tüm kararlar ilimizin bölgemizin ve tüm köylerimizin gelişmesi ve kalkınması yönündedir. Bizlerin de önceliği yapacağımız tüm çalışmalarda, alacağımız kararlarda adaletli olup siyasi görüş ayrımı yapmadan eşit bir hizmetin gerçekleştirilmesidir” şeklinde konuştu.

 

Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu geçtiğimiz günlerde çıkan ve içeriğinde yanlış anlaşılmalara mahal olan meclis ile ilgili gazete haberinde, geçmiş meclis dönemiyle ile ilgili meclis kararlarının iptali ve harcamaların dengeli olmadığı yönündeki yazıların farklı yönleri çekildiğini belirtirken, bizim kesinlikle ama kesinlikle bir önceki ve daha önceki dönemler olsun meclis üyesi arkadaşlarımızı karalama, yaptıkları çalışmaları hafife alma diye bir düşüncemiz ve görüşümüz olamaz olmayacaktır da. Burada haber içeriğinde dile getirilen “bizden önceki meclisin almış olduğu kararlar iptal olmuştur, usulüne uygun olmayan harcamalar yapılmıştır, şu kadar parayı geri aldık” gibi içeriği hepimizi üzen bir yazı kaleme alınmıştır.

 

Öncelikle şunu ifade etmek gerekirse; meclis çatısı altında alınan tüm kararlar tüm üyelerin oybirliği ile alınır ve karara geçer. Yine alınan karalarda inceleme ve araştırma gerekiyorsa ilgili gündem maddesi komisyonlara havale edilir. Hal böyle olunca gerek önceki dönem ve erek yeni dönem meclis çalışmaları bu şekilde işler. Onun içindir ki ”1 milyon TL’yi geri aldık” başlığı ile bahse geçen haber içeriğinde dile getirilen açıklama abartılmış. Sanki şu anki meclis bir önceki dönemi karalar bir görüntü konumuna getirilmiştir. 22. Dönem il genel meclisi ve üyeleri olarak geçmiş meclis dönemlerini karalama gibi bir düşüncemiz ve tasarrufumuzun olmayacağını belirtir, hatta yeni dönem meclis çalışmalarımızda ilgili durumlarda daha önce görev yapmış meclis başkanı ve meclis üyelerimizin de bilgisine başvuracağımızın bilinmesini isterim” dedi.  Gündoğdu; 22.dönem İl genel Meclisi olarak spekülasyonlardan uzak bir anlayış düşüncesiyle tüm kurum kuruluşlarla birlik beraberlik içerisinde uyumlu bir meclis çalışmasıyla çalışmalarını sürdürmektedir” şeklinde konuştu.  Vitrin Haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Osman Demircan
Muhtar Adayı Osman Küm
Muhtar Adayı Yasemin
Muhtar Adayı Salim Altıkulaç Ayancık