SON DAKİKA

Sedat Demircan

Sinoplu Ünlüler

Ankara'daki Katliama Ayancık'tan sesleniş!

10 Ekim’de Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitinginde Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde bombaların patlaması sonucu Tüm Türkiye greve girdi.

Bu haber 12 Ekim 2015 - 17:09 'de eklendi.

10 Ekim’de Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitinginde Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde bombaların patlaması sonucu Tüm Türkiye greve girdi. 

 

İlçemizde de bugün Saat 12.15’te Cumhuriyet meydanında 10 Ekim'de Ankara’da gerçekleşen saldırıya ilişkin basın açıklaması düzenlendi. 

Düzenlenen basın açıklamasına Ayancık Eğitim Sen, Ayancık Çevder, CHP Sinop Milletvekili Barış KARADENİZ, Cumhuriyet Halk Partisi İl ve İlçe örgütleri, ve birçok vatandaş katıldı.

 

Eğitim- Sen ilçe baş temsilcisi Cahit Hakan SAY tarafından yapılan basın açıklaması…

 

ÜZGÜNÜZ, ÖFKELİYİZ, YASTAYIZ VE İSYANDAYIZ!

KATLİAMI VE KATİLLERİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ!

 

10 Ekim’de Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Saray’ın saltanatı uğruna aylardır dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı, barışı savunmak için yollara düştük. 

Kamu emekçilerinin, işçilerin, halkların özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, kandan ve savaştan beslenenlere karşı “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi!” demek için gelmiştik.

Türkiye’nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk. 

Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 128 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. 

İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz. Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerini gaz bombaları ile üzerimize salanlar, yüzümüze sırıtarak “güvenlik zafiyeti” yok diyorlar. 

Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Ankara’nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz.

Katiller; diktatörlük heveslileri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kaldığı için, ülkeyi kan gölüne çevirip, yaşanan ölümler üzerinden “oy avcılığı” yapanlardır. 

 

Katiller; yarattıkları şiddet, korku ve katliam atmosferinde “tek başına iktidar” olmak için ülkeyi ateşe atıp, kendilerini kurtarmaya çalışanlardır. 

Emek, barış ve demokrasi mitingimizi kana bulayanlara ve katliama seyirci kalanlara sesleniyoruz:

 

Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz!

Bizi korkutmaya, yıldırmaya, sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz: Ne kadar saldırırsanız saldırın, 

korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz!

 

Hepiniz döktüğünüz kanda boğulacaksınız! Kanlı ellerinizle işlediğiniz bütün suçlardan yargılanacak ve hesap vereceksiniz!

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak katliamda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmak, faşist katliamı protesto etmek için dünden itibaren üç gün yastayız. Bugün ve yarın bütün Türkiye’de Grevdeyiz!

 

Acımız büyük, yaralarımız derindir! 

Katiller ve arkasındaki güçler bulunana kadar bize rahat yok! 

Katliamın sorumluları hesap verene kadar susmayacağız, yılmayacağız ve asla affetmeyeceğiz!

 

Hepimizin başı sağ olsun!

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.