SON DAKİKA

OR-KOOP “ORMAN ÜRETİM İŞÇİSİ BELGESİ” Töreni

OR-KOOP Merkez Birliği ile OR-KOOP Sinop Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen “Ormancılık Sektöründe Ulusal Yeterliliklere Dayalı Belgelendirmenin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında yapılan sınavlar sonucunda “Orman Üretim İşçisi Belgesi” olmaya hak kazanan Ayancık ilçesi kooperatif ortaklarından 75’ine sertifikaları verildi.

Bu haber 28 Aralık 2017 - 12:07 'de eklendi ve 400 kez görüntülendi.

OR-KOOP Merkez Birliği ile OR-KOOP Sinop Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen “Ormancılık Sektöründe Ulusal Yeterliliklere Dayalı Belgelendirmenin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında yapılan sınavlar sonucunda “Orman Üretim İşçisi Belgesi” olmaya hak kazanan Ayancık ilçesi kooperatif ortaklarından 75’ine sertifikaları verildi.
Ayancık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı salonunda 27.12.2017 Çarşamba Günü Saat 14.00’da yapılan töreni OR-KOOP Sinop Birliği yönetim Kurulu üyesi Cemil ÖZDEMİR’İN hoş geldin açılış konuşması akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ayancık Orman İşletme Müdürü H. Onur Kalaycı kısa konuşmasında; “Ayancık orman İşletme Müdürlüğünce ekip ruhuyla ormanların korunması, geliştirilmesi ve bakımlarının yapılması içim 2018 yılında yapılacak çalışmaların hazırlıkları devam ediyor. 2017 de projeleri birlikte yaptık, tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sertifikalarının hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere, Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Erdem Kaplan kürsüye geldi. Konuşmasında özetle; “Bugün ormancılık sektörünün en önemli sorunlarından biri kalifiye eleman ihtiyacıdır. Orman işçiliği dünyada ve ülkemizde en tehlikeli sınıfta yer almaktadır. Her yıl onlarca insan iş kazaları nedeniyle ölmekte, sakat kalmakta veya yaralanmaktadır. Geleneksel atadan kalma deneyimler ile yapılan çalışmalar yeterli olmamaktadır. Hazırlanan projeyle ormancılık sektöründe faaliyette bulunan iş gücünün yeterliliklerini tanımlamak suretiyle Ormancılıkta Avrupa Standartlarına uygun üretim yapılmasına katkı sağlamak eğitimden geçirilerek sınav ve belgelendirme sistemi oluşturuldu. OR-KOOP Merkez Birliği’nce yürütülen bu projede bölge birliği olarak ilk etap da 75 ortağımıza sertifika vermek üzere buradayız. Aramızda olan tüm konuklara teşekkür ediyor, sertifika alan ortaklarımızı kutluyorum” dedi.

Sertifika almaya hak kazananlara sertifikalarını, Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Erdem KAPLAN, Ayancık Orman İşletme Müdürü H.Onur KALAYCI, OR-KOOP Merkez İdari ve Mali İşler Müdürü Mustafa Kemal YILMAZ, OR-KOOP Sinop Birliğinden Hikmet KARADUMAN, Kastamonu KÖY-KOOP’ tan Özcan ÖZDEMİR ve Özkan KAPUCU, Ayancık Orman İşletme Müdürlüğü şeflerinden; Gökhan İŞCAN, Gökhan ÖZÇELİK, Ümit BAYRALI, Mesut YÜKSEL, Hüseyin ALTINEL, Ümit YAŞAR, Ahmet GÜNDOĞDU, Ziya VATANSEVER, yüksel EFEOĞLU ve Cihan TAHMAZ sertifikaları verdiler. Toplu hatıra fotoğrafı çekildikten sonra tören sona erdi.

Haber : Erdoğan ERKAYMAZ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.