SON DAKİKA

Ölürsek şehit, yaralanırsak gazi olmak istiyoruz!

Güvenlik-İş Sendikası Sinop İl Temsilcisi Bahar Önder Güney, 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası nedeniyle açıklama yaptı.

Bu haber 27 Haziran 2018 - 14:52 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi.

Güvenlik-İş Sendikası Sinop İl Temsilcisi Bahar Önder Güney, 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, Özel Güvenlik Görevlilerinin görevleri başında hayatını kaybedenlerin kanunlar nezdinde ‘şehit’, yaralananların ise ‘gazi’ sayılmasını istediklerini söyledi.

Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Sinop İl Temsilcisi Bahar Önder Güney, Sinop’ta çeşitli kurumlarda 500’ü aşkın özel güvenlik görevlisinin çalıştığını belirterek, tüm çalışma arkadaşlarının 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasını kutladı. Bahar Önder Güney yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası Kutlu olsun. Toplumda huzur ve güven ortamının sağlanmasında, kamu düzeninin korunmasında gece gündüz canı pahasına görev yapan 308 bin Özel Güvenlik Görevlisinin 26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasını kutluyorum.Özel Güvenlik her yerde, görmezden gelme! Kamu düzeni ve halkımızın güvenliği için 14 yıl önce hayatımıza giren özel güvenlik görevlileri 14 yılda büyük bir ivme kazanmış ve toplumsallaşan bir meslek haline gelmiştir. 2004 yılında yayınlanan 5188 sayılı ‘Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’ yasasının Resmi Gazete ‘de yayınlanmasının 14. Yıl dönümünde bizler de Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftasının ikincisini kutluyoruz. Güvenlik-İş Sendikası olarak, kabul edilmesinde öncülüğünü yaptığımız 26 Haziran Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası’nı, ülkemizin 81 ilinde kutlayarak, Özel Güvenlik Görevlilerinin sesini her alandan haykıracağız. Büyük fedakarlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla görev alanlarında aziz milletimizin barış ve emniyet içinde yaşaması için üstün bir görev anlayışı ile hizmet veren tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın ortaya koyduğu başarı hepimizi gururlandırmaktadır.

ARKADAŞLARIMIZA BU HAK VERİLMELİ
Özel Güvenlik Görevlileri de 13 yıldır toplumsal huzur ve güven ortamının sağlanmasında Genel kolluk kuvvetlerimiz ve Polis teşkilatımız ile birlikte omuz omuza görev yapmaktadırlar, bu yüzden görevleri başında hayatını kaybedenler kanunlar nezdinde ‘şehit’, yaralananlar ise ‘gazi’ sayılmalıdırlar. Canı pahasına görev yapan özel güvenlik görevlilerinin yılda bir defa hatırlanması ve hak ettikleri itibarı kazanmaları için Güvenlik-İş Sendikası olarak 26 Haziran gününü ‘Özel Güvenlik Günü’ ve aynı haftayı ‘Özel Güvenlik Haftası’ olarak kutluyoruz. Bu yıl ikincisini kutladığımız bu özel günümüzde ‘Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme’ sloganımızı tüm kamuoyu ile paylaşma fırsatını kullanacağız. Beşikten mezara insan hayatının her evresinden görev yapan Özel Güvenlik Görevlisi meslektaşlarımızın, mesleklerini layıkıyla yerine getiren arkadaşlarımızın toplum ve siyasiler açısından da gereken saygınlığa kavuşması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Güvenlik- İş Sendikası olarak toplumda huzur ve güven ortamının sağlanmasında ve kamu düzeninin korunmasında gece gündüz görev yapan 308 bin özel güvenlik görevlisinin 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftasını kutluyoruz”
SİNOP’TA 500’Ü AŞKIN GÜVENLİK GÖREVLİSİ VAR
Sinop’ta 500 aşkın özel güvenlik görevlisin çalıştığını belirten Bahar Önder Güney: “Sinop Üniversitesi, Sinop Müze Müdürlüğü, Sinop Havalimanı, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi, Sinop Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Sinop DSİ Müdürlüğü, Sinop PTT Müdürlüğü başta olmak üzere bankalar ve diğer kurumlarda yaklaşık 500’ü aşkın Özel Güvenlik Görevlisi çalışan personellerimiz bulunmakta ve gerçekten bu arkadaşlarımız özveri ve büyük hassasiyetle görevlerini yapmaktalar. Özel Güvenlik her yerde, görmezden gelme” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.