Üst yapı için alt yapı şart

A+
A-
9 Aralık 2013 19:49
ABONE OL

Ters Köşe

2013-2014 Sinop Futbol sezonu başladı. Her yeni sezon başlamasıyla takımlarda çıta yükselmesi olacağına, nedense bir ileri iki geri gidilmesi gözlerimize takılıyor. Takım sayılarında azalmaların yanı sıra, takımlardaki oyuncularda da erime söz konusu.
 
Daha yolun başındayken, lige katılan takımların ve gurupların yanı sıra hakem-futbolcu konularında küçük bir açılım yapmakta fayda var.
 
Sinop ligi U-14 takımlarının karşılaşmalarıyla yeni sezona top başı yaptılar. U-14 ligine Ayancık Spor, Ayancık Belediye Spor, Erfelek Spor ve Helaldı Spor katıldı. İlimiz Sinop’tan Sinop Spor, Özel İdare Spor ve Telekom Spor U-14 ligine katılmadı.
 
2012-2013 sezonunda U-14 liginde şampiyon olan Sinop Spor bu sezon U-15 ligine katıldı. Yine 2012-2013 sezonunda U-15 liginde şampiyon olan Telekom Spor ise U-16 ligine katılmış durumda. Ve olması beklenen U-13 ligine Ayancık Belediye Spor, Durağan Spor, Sinop Spor ve Türkeli Belediye Spor katıldı. Bu lige yeni takımların katılmasını beklemektedir. Eğer çekilen olursa lig iptal edilecek.
 
2012-2013 sezonunda Sinop’ta oynanması gereken U-11 ligi yapılmadı, yapılamadı. Yeni sezonda ise U-11 ligine kayıt yaptıran sadece 2 takım var. Bunlar; Ayancık Belediye Spor ve Sinop Spor. 2013-2014 sezonunda U-15 ve U-16 liglerine yine Ayancık Belediye Spor katıldı.
 
Liglere katılan takımlara bakınca; alt yapısı olmadan üst yapının olmayacağını öne sürenlerin sadece sözde var oldukları ortaya çıkıyor.
 
Liglere katılan il ve ilçe takımlarımıza başarılar dileriz. Yazılacak, çizilecek çok şeyin olduğu muhakkakdır. Spor severlerin neler beklediği ve kulüplerimizin hedef planlarının içinde bildikleri ama unuttukları bazı noktaları da ileriki günlerde köşemizde paylaşacağız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.