berliner stadtreinigung

  TÜRKİYE 5.Sİ OLDU

  Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Tarafından Yapılan Iztech Roboleague De Türkiye 5.Si Oldu.

  TÜRKİYE 5.Sİ OLDU
  30.10.2019
  A+
  A-

  Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Tarafından Yapılan Iztech Roboleague De Türkiye 5.Si Oldu.

   

  İlçemiz Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Kemal Karabulut; okul bünyesinde oluşturulan Robot Uygulamaları Atölyesinde Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Eren ACAR ile beraber öğrenciler için açtıkları kurslarda onlara imkan ve fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini görmek için yola çıktıklarını ve onların bu yolu başarıyla tamamladıklarını söyledi.

   

  Robot Uygulamaları Atölyesinin kurulduğu ilk yılın sonunda 18 proje ile sergi yaptıklarını ve bu serginin yoğun ilgi gördüğünü aktardı. Amaçlarının öğrencilere teknoloji okur yazarlığı kazandırmak olduğunu söyleyen Okul Müdürü öğrencilerinin ulusal yarışmalara katılmaları için girişimlerde bulunduğunu, Ayancık Belediye Başkanı Sayın Hayrettin KAYA ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Erdoğan ERKAYMAZın yaptığı desteklerle; yaptıkları arazi robotlarıyla İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünün yaptığı IZTECH ROBOLEAGUE katılarak ilk ona giren tek devlet okulu olmayı, sıralamada da 5. Olmayı başardıklarını söyledi. Kendilerine bu süreçte destek olan Ayancık Belediye Başkanına, ADD Başkanına, İlçe Milli Eğitim Müdürüne ve okul aile birliğine teşekkür etti. Öğrencilerinin başka yarışmalara da katılmaları için verilecek her türlü desteğe açık olduklarını söyledi.

   

  Ayancık Ofset
  YORUMLAR

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.