www.wannawatches.com

  Bektaşağa Atatürk Ortaokulu’na Matematik Koridoru Oluşturuldu

  Üniversite Öğrencileri Bektaşağa Atatürk Ortaokulu’na Matematik Koridoru Oluşturdu

  Bektaşağa Atatürk Ortaokulu’na Matematik Koridoru Oluşturuldu
  10.03.2020
  A+
  A-

  Üniversite Öğrencileri Bektaşağa Atatürk Ortaokulu’na Matematik Koridoru Oluşturdu

  Sinop üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü 2.sınıf öğrencileri tarafından Bektaşağa Atatürk Ortaokulu’na Matematik Koridoru oluşturuldu.

  İlköğretim öğrencilerinin matematiğe olan ön yargılarını ortadan kaldırmak ve matematiği eğlendirerek öğretmeyi amaçlayan proje kapsamında Üniversite öğrencileri tarafından ders müfredatı da dikkate alınarak Bektaşağa Atatürk Ortaokulu’nun koridoruna çeşitli geometrik şekiller ve formüller çizildi, çeşitli zekâ oyunlarının yer aldığı köşeler oluşturuldu.

  Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Taştepe rehberliğinde gerçekleştirilen projeyle öğrencilerin ders dışındaki vakitlerinde de matematiği öğrenmeye devam etmeleri amaçlanıyor.

  Minik öğrencilere görsel hafıza yoluyla öğrenme imkânı sunan matematik koridoru, aynı zamanda öğrencilerin bilgilerinin taze kalmasına ve matematiğe olan ilgilerinin artmasına katkı sağlayacak.

  Üniversite öğrencilerinin emekleriyle hazırlanan matematik koridoruna, minik öğrenciler de yoğun ilgi gösterdiler.

  Bektaşağa Atatürk Ortaokulu’na yöneticileri ise, yeni nesil eğitimde somutlaştırmanın öğrenmeye kolaylaştırıcı etkisi olduğuna dikkat çekerek anlamlı projeden dolayı Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Taştepe ve öğrencilere teşekkürlerini sundular.

  Ayancık Ofset
  YORUMLAR

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.