Tevfikiye Köyü Sakinleri Yardım Çağrısında Bulundu

Yol çalışmaları nedeniyle köyün boşaltılması kararı nedeniyle vatandaşlar yetkililere çağrıda bulundu.

A+
A-
22 Temmuz 2022 14:58
ABONE OL

Yol yapımı çalışmaları nedeniyle yıkım ve boşaltma kararı bulunan Ayancık Tevfikiye köyünde yaşayan vatandaşlar çağrıda bulundu.

İlçemiz Ayancık’ta yapımı planlanan yol çalışmaları nedeniyle Tevfikiye Köyünde yaşayan vatandaşlara evlerini boşaltma kararı iletildiği belirtildi. Verilen karar nedeniyle bir araya toplanan köylüler yol çalışması için alternatiflerin değerlendirilmesi çağrısında bulundu.

KÖY HALKINDAN ALTERNATİF YOL ÇAĞRISI

Köyde yaşayan vatandaşlar adına konuşan Murat Demirkıran, yol yapımı için iki alternatif güzergahın olduğunu belirterek “Karayolları ve Belediyeden köyün yıkımı hakkında bizlere kağıtlar geldi. Yapımı planlanan yol çalışması için köyün içinden geçen bu güzergah tercih edilmiş. Fakat yol yapımı sadece köyün bu alanında değil çay kısmından da geçecek şekilde planlanabilir. Yol yapımı için yetkililerin iki tercihi var ve iki tercih arasından burayı kullanmaları bize göre yanlış.” dedi.

Birçok vatandaşın mağdur olacağını belirten Murat Demirkıran “Köylüler bu sorun için bir araya geldi, toplandı. Karayolları ile görüştüğümüzde çayın içinden yol yapılamayacağını söyleyip evlerimizi istiyor. Bizler ana yoldan değil evlerin arka tarafından yolun yapılmasını istiyoruz. Köyün içinden geçmesi planlanan yol çalışması nedeniyle burada yıkılacak evler, tarlalar, ağaçlar var. Bu durumdan köylüler mağdur. İnsanların mağdur olmaması için ikinci bir alternatif var. Çay yolu bizim bu güzergaha göre tercih edilebilir. Çay kenarından geçecek olan yol ile oraya 3-4 şeritli yol yapılabilir. Görevlilerden böyle bir talebimiz var. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyoruz. Sizleri de köyümüze bekliyoruz. Bu konuda görevlilerden yardım bekliyoruz.” şeklinde konuştu. Ayancık Gazetesi

YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Dere yatağından çıkmayın aman. Ölecekler orda ya

  2. Ahmet ozdemir dedi ki:

    Değerli hemsehrilerim çay kenari her zaman tehlike arz ediyor oyuzden uygun gordunuz yerden valilikten hazine arazisi talebinde bulunun bu sekilde kayiplanizda karşilanir sizde madur olmazsiniz.yasanan felaketler hepimizi üzuyor