Sinop Sanayi Sitesi'ne 4 Milyon TL

Sinop ikinci kısım sanayi sitesi için 4 milyon TL ödenek tahsisi yapıldı.

A+
A-
30 Ocak 2013 17:14
ABONE OL

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, yapımı süren Sinop ikinci kısım sanayi sitesi için 4 milyon TL ödenek tahsisi yapıldığını söyledi.

Sinop'ta yapımı süren ve içinde 155 iş yerinin bulundu Türkiye'nin ilk prefabrik sanayi sitesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan müjdeli haber geldi. Toplamda 22.8 milyon TL'ye mal olacak olan ve büyük bölümü tamamlanan site için bakanlık 4 milyon TL tahsis etti.

Ödenek müjdesini veren AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, ikinci kısım sanayi sitesinin tamamlanmasının Sinop'a daha fazla katma değer katacağını söyledi. Ersoy; "2013 yılı içinde ilimize ayrılacak ödeknemleri bakanlıklar ve kurumlar nezdine takip etmeyi sürdürüyoruz. Geçen hafta da da küçük sanayi siteli ve organize sanayi bölgeleri için ayrılacak ödenekler belirlendi. Bu arada yapımı devam etmekte olan Sinop Merkez 2. Kısım Sanayi Sitemiz için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca 4 milyon TL ödenek tahsis edildi. İnşallah bu ödenek sanayi sitesi esnafımızın rahat bir nefes almasına yardımcı olacak. Ödeneğin hemşehrilerimize ve sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.