Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
Sinop’un Erfelek ilçesinde kesilen küçükbaş hayvanların derilerinin çöp konteynerlerine atılması çevre kirliğine ve kötü kokuya neden oldu.
Sinop’un Erfelek ilçesine Merkez Mahallesi Eski Cami Sokaktaki çöp konteynerine belirli aralıklarla, kesilen küçükbaş hayvanların derilerinin atılması tepki çekti. Mahalle sakinleri durumun birkaç kez değil sürekli yaşandığını, bir poşete dahi koymadan atılan derilerin çevreye kötü koku yaydığını belirterek, çöp konteynerlerinin etrafına gelen köpeklerin derileri çöpten çıkardıklarını vatandaşlara ifade etti. Mahalle sakinleri yetkililere seslenerek bu durumun son bulmasını talep etti.