Kısmetse Olur’a RTÜK Engeli!

Kısmetse Olur programına RTÜK tarafından ceza verildi. İşte detaylar…

A+
A-
13 Mart 2016 13:09
ABONE OL

Kanal D’de yayınlanan ve zaman zaman ekranlarda olmaması gereken görüntülere sahne olan Kısmetse Olur RTÜK tarafından mercek altına alındı.

Daha önce de program yapımcıları ile özel bir toplantı yaparak konuyla ilgili sıkıntıları dile getiren ve bazı uyarılarda bulunan RTÜK, geçen süre içerisinde bir değişiklik görmediği gerekçesi ile bu sefer yaptırımda bulundu.

Kısmetse Olur için adeta ceza yağdıran RTÜK, vatandaşların da program ile ilgili yoğun bir şikayette bulunduğunu ifade edildi.

En Fazla Şikayet Adnan Oktar’a!

RTÜK tarafından yapılan yazılı açıklamada, şikayetlerin en çok Adnan Oktay için yapıldığı ifade edilirken, evlilik programları için de vatandaşların ciddi derecede rahatsız olduğu ve RTÜK’ün yoğun bir şikayet aldığı ifade edildi.

Evlilik müessesini küçük düşürücü hareketlerin yaşandığı belirtilirken, vatandaşların bu tip görüntüleri görmek istemediği açıklandı.

RTÜK’e ulaşan şikayetlerin yüzde 20’lik kısmının Kısmetse Olur programı için olduğu öğrenilirken, para cezası verildiği ifade edildi. Para cezası ile ilgili miktar belirtilmezken, RTÜK tarafından denetimlerin sıkılaştırılacağı ve daha fazla cezaların da gelebileceği belirtildi.

YORUMLAR

  1. Cemile dedi ki:

    Kısmetse olur programı yayından kaldırılsın LÜTFEN.Ne evliği nede saygıyı yansıtıyor.Yapım anca insanlar bir birini nasıl kötülesin ve recinde etmesini öğretiyor buda gençelerimeze kötü örnek.insanı evlikten soğatacak boyutta ilerliyor.KALDIRIRSIN YAYINDAN BÖYLE PROGRAMA GEREK YOK

  2. zeliha dedi ki:

    lütfen yayından kaldırılmasın çok güzel bir program komik iyi 100 puan bu prorama

  3. Nese dedi ki:

    Kaldirilsin bu ahlak disi program temuz ekran istiyoruz genclere kotu ornek olan bu programi istemiyoruz kadinlari assagiliyor hakaret kadin dusmanligi yapiliyor cok ahlaksizlar cocuklari siddete egilimli insanlarin dogru olduguna inandiriyorlar yayindan kalksin