Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
Sinop’un Türkeli ilçesine bağlı Gökçealan-Çatak köyleri grup yolu dinamit kullanılarak genişletiliyor.
Sıcak asfalt öncesi yol tahkimat, yol genişletme ve istinat duvarı yapım işlerinin devam ettiği Türkeli ilçesi Gökçealan – Çatak köyleri grup yolunda çalışmalar havadan görüntülendi. Yüklenici firma tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, Gökçealan Köyü Kuzgun Kayası mevkiinde yol genişletme çalışmalarında geçit vermeyen sert kayalar dinamitlerle patlatılıyor.
Söz konusu bölgeden ulaşımın devam ettiği belirtilirken, bu hafta içi 3 dinamit patlatma işleminin yapılacağı ve patlama yapılacağı zamanlarda yaklaşık iki saat yolun kapalı tutulacağı belirtildi.