Dolar 32,5046
Euro 34,7434
Altın 2.485,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sinop 15°C
Az Bulutlu
Sinop
15°C
Az Bulutlu
Cum 16°C
Cts 17°C
Paz 19°C
Pts 17°C

Firmaya Özel Yazılım Geliştirme Süreci

Son zamanlarda gün geçtikçe sayıları artan şirketlerin ayakta kalabilmeleri için ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yazılım ya da uygulama geliştirmeleri şarttır.

Firmaya Özel Yazılım Geliştirme Süreci
1 Mart 2024 19:48

Son zamanlarda gün geçtikçe sayıları artan şirketlerin ayakta kalabilmeleri için ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yazılım ya da uygulama geliştirmeleri şarttır. Bu yüzden birçok şirket özel yazılım hizmeti almaktadır. ARGE24 firması da şirketlerin ihtiyaçlarını giderebilmeleri için özel yazılım hizmeti sunmaktadır.

Özel yazılım hizmeti, şirketlerin daha da büyüyerek ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte şirketin verimliliği artar ve müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunar. Ayrıca başka bir şeye ihtiyaç duymadan tek bir yolla bütün ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olur. Bu sayede şirketlerin işleri de daha kolay hale gelir ve daha hızlı büyümeleri sağlanır. Özel yazılım hizmeti her açıdan büyük bir kolaylık sağladığı için birçok şirket tarafından tercih edilmektedir.

Özel Yazılım Nedir?

İş dünyasında artan rekabet ile birlikte birçok şirket özel yazılım arayışına girmektedir. Peki özel yazılım nedir? Özel yazılım, şirketlerin iş dünyasındaki rekabette ön plana geçmek için yardım aldıkları bir programdır. Bu sayede şirketler daha iyi verim almaktadır.

Özel yazılım, ilgili şirketin ihtiyaçlarına göre tasarlanarak geliştirilmektedir. Özel yazılımın normal yazılımdan farkı tamamen şirkete ait olacak şekilde özel olarak hazırlanmasıdır. Özel yazılım geliştirme süreci, daha çok bir yazılım geliştirme şirketi ya da alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.

Şirketler Neden Özel Yazılıma İhtiyaç Duymaktadır?

Şirketler;

 • Şirketin daha da büyümesini ve gelişmesini sağlamak için,
 • Verimliliği arttırmak için,
 • Karlılığı yükseltmek için,
 • Şirket içi yönetimi tek bir yerden sağlamak için,
 • Tasarruf yapmak ve maliyetleri düşürmek için,
 • Hem şirket içi hem de şirket çevresiyle sağlıklı bir iletişim kurmak için özel yazılıma ihtiyaç duymaktadır.

Özel Yazılım Geliştirme Süreci Nasıldır?

Özel yazılım geliştirme süreci genellikle analiz, tasarım, kodlama, test etme ve bakım aşamalarından oluşmaktadır. Böylelikle şirketin neye ihtiyacı olduğu belirlenir ve özel bir yazılım oluşturulur. Özel yazılım geliştirme süreci hakkında detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

1-) Analiz aşaması

Analiz aşaması, özel yazılım geliştirmek için asıl noktadır. Bu aşama boyunca şirketin ihtiyaçları çerçevesinde yazılımın nasıl olacağı belirlenmektedir. Yazılımın asıl amacının belirlendiği bu aşama, yazılımın fonksiyonlarını, özelliklerini ve gereksinimlerini en doğru şekilde oluşturmak için son derece önemlidir.

2-) Tasarım Aşaması

Tasarım aşamasında, özel yazılımın arayüzü tasarlanarak veri yapısı ve veri yönetimi stratejileri gibi konular ele alınır.

3-) Geliştirme Aşaması

Geliştirme aşaması, yazılımın kodlanmasını ve programlanmasını konu almaktadır. Bu aşamada, tasarım aşamasında belirlenen yazılımın plana uygun olarak kodlanması amaçlanmaktadır. Bu durumda, yazılımın çalışmasını sağlayan temel yapı oturtulmaktadır.

4-) Test Aşaması

Test aşaması, yazılımın sunulmaya hazır olduğunu gösteren en önemli aşamalardan biridir. Buraya kadar olan tüm aşamalardan geçen yazılımın doğruluğu ve işlevselliği test aşamasında ortaya çıkmaktadır. Bu aşama, yazılımın doğru bir şekilde çalıştığını kanıtlamak için oldukça önemlidir. Test aşamasında eğer birtakım hatalar çıktığı taktirde, bu hatalar düzeltilerek eksikliklerin giderilmesi gerekmektedir.  Bu sayede müşteriye hatasız ve kaliteli bir yazılım sunulmuş olunur.

5-) Yayınlama ve Bakım Aşaması

Özel yazılım geliştirme sürecinde artık son aşama olan yayınlama ve bakım aşaması, yazılımın müşteriye sunulmadan önce yazılımın son kez etkin bir şekilde çalıştığının kontrol edildiği aşamadır. Son kontrollerden geçen yazılımın müşteriye sunulduğu aşama ise yayınlama aşamasıdır. Yayınlama aşamasında, müşteriye yazılım hakkındaki bütün özellikler ve kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir. Yazılım hakkında detaylı bilgiler müşteriye sunulduktan sonra artık yazılım kullanılmaya hazır hale gelmektedir.

Özel Yazılım Hizmetinin Faydaları Nedir?

Özel yazılım hizmetleri şirketler için bazı faydalar sağlamaktadır. ARGE24 firması da müşterilerine birçok özel yazılım faydası sunmaktadır. Özel yazılım faydalarından bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Tam Uyum ve Özelleştirme
 • Verimlilik Artışı
 • Rekabet Üstünlüğü
 • Esneklik
 • Güvenlik ve Veri Koruma
 • Maliyet Etkinliği

ARGE24 Özel Yazılım Geliştirme ile Şirketinizi Ön Plana Çıkarın

ARGE24 firması, şirketler için çok sayıda özel yazılım geliştirmiş ve geliştirmeye de devam etmektedir. Müşteriler özel yazılım geliştirmek için güvenli yazılım firmalarına başvurmak için araştırmalar yapmaktadır. ARGE24 özel yazılımları ile müşterilerine kaliteli ve güvenli bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Dolayısıyla şirketini büyütmek ve ön plana çıkarmak isteyenler, ARGE24 firması sitesinde yer alan iletişim kısmından bizlere ulaşarak detaylı bilgiler edinebilirler.

*Tanıtım yazısıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.