Çocuk Üniversitesinde Fen Eğitimi Programı

Sinop Üniversitesi Çocuk Üniversitesi kapsamında ilköğretim 7. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Çocuk Üniversitesi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serhat ERCAN rehberliğinde gerçekleştirilen mühendislik temelli fen eğitimi programı sona erdi.

A+
A-
9 Ocak 2014 09:20

Çocuk Üniversitesi kapsamında ilköğretim 7. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Çocuk Üniversitesi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serhat ERCAN rehberliğinde gerçekleştirilen mühendislik temelli fen eğitimi programı sona erdi.  
Program hakkında görüşlerini aldığımız Öğr. Gör. Serhat ERCAN: “Teknolojik inovasyonun yönlendirdiği günümüz dünyasında ülkeler  için  fen bilimleri, teknoloji ve mühendislik alanlarında uzmanlaşmış insan kaynağı ihtiyacını karşılamak büyük önem arz etmektedir. TÜBİTAK tarafından yayınlanan “Vizyon 2023 Stareteji Belgesi” nde ülkemizin bu alanlarda ihtiyaç duyduğu insan kaynağı için teknoloji ve mühendislik disiplinlerinin ilköğretim çağından itibaren ele alınması gerekliliği üzerinde durulmuştur. Sinop Üniversitesi Çocuk Üniversitesi olarak ülkemiz açısından çok önemli gördüğümüz bu gereksinim konusunda Çocuk Üniversitelerinin büyük sorumluluklara sahip olduğu düşüncesi ile bu programı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Etkinlikler süresince gerek katılımcı öğrencilerimizin beyanlarının gerekse görevli eğitmenlerin gözlemlerinin bu tür programlara devam etmemiz yönünde motivasyonumuzu daha da arttırdığını ifade etmeliyiz.” diyerek programın önemini vurguladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.