Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
Sinop’ta mendirek içinde bulunan kayalık alan adeta çöplük haline geldi.
Liman içi mendirek mevkiinde bulunan kayalık bölgeye, duyarsız vatandaşlar tarafından atılan alkol şişeleri, pet şişeler, poşetler ve plastik köpükler dikkat çekti. Kayalıkların arasına atılan çöpler, çevre kirliliğine yol açarken, bölgeye balık tutmaya giden vatandaşlar bu durum karşısında “Bu manzara Sinop’a hiç yakışmıyor. Çöp ve atıklar hepimizi etkiliyor. Hem insan sağlığı hem görüntü hem de doğamızı kötü yönde etkiliyor. Liman içinin bu hale gelmesinin nedeni bizim insanımız. İnsanlarımızı bilinçlendirmemiz gerekiyor. Böyle giderse bu durumla hep karşılaşacağız. Lütfen biraz daha duyarlı olalım.” Dedi.