Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
İlçemiz Ayancık’ta aşırı tuz kullanımına dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenledi.
Sağlık Bakanlığınca aşırı tuz tüketiminin insan sağlığına zararları konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme Tuza Dikkat Haftası ve Hareketli Hayat Programı kapsamında ilçemiz Ayancık’ta yürüyüş düzenlendi.
Ayancık Toplum Sağlığı Merkezi tarafından gerçekleştirilen yürüyüş saat 14.00’te Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda başlayarak İskele Meydanında son buldu.
Yürüyüşte aşırı tuz kullanımına dikkat çekilirken, hareketli yaşamın sağlığa faydaları anlatıldı. Yürüyüşe, kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler ve vatandaşlar katıldı.