Ayancık Keteni Gün Yüzüne Çıkıyor

 Ayancık Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslar ve sonrasında yapılan keten üretim evi, yöresel Ayancık ketenini gün yüzüne çıkarıyor.

A+
A-
16 Aralık 2020 11:58
ABONE OL

Ayancık Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslar ve sonrasında yapılan Keten Üretim Evi yöresel Ayancık ketenini gün yüzüne çıkarıyor.

Ayancık yöresinde yetişen ve kaliteli dokusu ile bilinen Ayancık keteni üretimine Ayancık Belediyesi’nden de destek veriliyor.

Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin KAYA “İlçemizde özgünleşmiş keten üretiminin desteklenmesi amacıyla unutulmaya yüz tutmuş keten ürünleri için ilçe halk eğitim müdürlüğü tarafından kurulmuş olan keten evinin üretimi için, Belediyemiz fen işleri bünyesinde çökertme havuzu, fırın, sundurma ve çevre düzenleme imalatları yapılmaktadır.  İnşaat faliyetleri tamamlandığında ilçemiz halk eğitim müdürlüğü usta öğretici ve kursiyerlerinin tek merkezde keten üretim yapabileceği merkez haline getirilecektir.” dedi. Haber: Kaan AKYOL

Ayancık Keteni Gün Yüzüne Çıkıyor Ayancık Keteni Gün Yüzüne Çıkıyor Ayancık Keteni Gün Yüzüne Çıkıyor Ayancık Keteni Gün Yüzüne Çıkıyor Ayancık Keteni Gün Yüzüne Çıkıyor

Ayancık Keteni Gün Yüzüne Çıkıyor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: İzinsiz işlem!