Analig Taekwondo Yarı Final Müsabakaları  Sona Erdi

Anadolu Yıldızlar Ligi ( Analig ) Taekwondo Erkek/Bayan Yarı Final Müsabakaları 26 – 28 Şubat 2016 Tarihleri Arasında Atatürk Spor Salonunda Gerçekleştirildi.

A+
A-
29 Şubat 2016 16:09
ABONE OL

Anadolu Yıldızlar Ligi ( Analig ) Taekwondo Erkek/Bayan Yarı Final Müsabakaları 26 – 28 Şubat 2016 Tarihleri Arasında Atatürk Spor Salonunda Gerçekleştirildi.

Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2015 – 2016 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi ( ANALİG ) Taekwondo Erkek/Bayan Yarı Final Müsabakaları 26 – 28 Şubat 2016 tarihleri arasında Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Atatürk Spor Salonunda 26 Şubat 2016 günü yapılan Açılış Seremonisi, 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı, Sayın Valimiz Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA’nın açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen Bayrak seremonisi yürüyüşü ile Taekwondo müsabakaları start aldı.

Açılış Seremonisine; Vali Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA, Vali Yardımcısı Kaya ÇELİK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ramazan YILMAZ, Federasyon Gözlemcisi Milli Takım Antrenörü Mustafa GENÇTÜRK, Merkez Hakem Komitesi Temsilcisi İsmail MERT, Dernekler İl Müdürü Hüseyin YILMAZ, Taekwondo İl Temsilcisi Şaban DEĞİRMENCİ, Şube Müdürleri, Sporcular, Antrenörler ve Sporseverler katıldı.

Vali ÖZATA ÇETİNKAYA yaptığı Açılış Konuşmasında ;  “Taekwondo Yarı Final müsabakalarının ilimizde gerçekleşiyor olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu tür vesilelerle biz ne kadar çok insanı Sinop’a getirebilir, misafirlerimize ilimizi ne kadar çok tanıtabilirsek bizim için bir kazanç olacağını düşünüyorum. Türkiye’nin en kuzey noktasında bir İl olan Sinop’u görmenizin sizler için de bir kazanç olacağını ve sizlerin müsabakalar bitip illerinize döndüğünüzde bir Sinop gönüllüsü olacağınızı düşünüyorum. Umarım  üç günlük süreçte ilimizde iyi vakit geçirir, her şeyden önce katılmış olduğunuz yarışmalar kapsamında başarılı müsabakalara imza atarsınız. Ayrıca şunu da söylemeden geçmek istemiyorum. Biliyorsunuz, ülkemiz övündüğümüz ve gurur duyduğumuz şekilde genç bir nüfusa sahip bu anlamda da gençlerimizi; devletimize, milletimize, üreten ve çalışan sağlıklı bireyler olarak kazandırmak istiyoruz. Eğitimleri ile ilgili olduğu kadar sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetler ile yaşamlarını, özellikle gençlik dönemlerini, dolu dolu geçirmelerini bu alanlarda da başarılı olmalarını istiyoruz. Bu anlamda Devletimizin sunduğu imkânlardan yararlanarak buralara kadar gelen sporcularımızı tebrik ediyorum, kazasız müsabakalar diliyorum” dedi.

Açılış Seremonisinde Ayrıca Türkiye Taekwondo Federasyon Gözlemcisi Milli Takım Antrenörü Mustafa GENÇTÜRK tüm sporculara başarılar diledi.

Müsabakalara  Artvin, Bartın, Bolu, Çorum, Düzce, Erzurum, Erzincan, Giresun ,Kastamonu, Karabük, Ordu, Samsun, Trabzon, Tokat ve Zonguldak İllerinden gelen Erkek/Bayan 250 sporcu, 35 antrenör, 24 idareci ve 24 hakem’ in toplamda 333 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Müsabakalara Katılan İllere, Dereceye Giren Sporculara, Katılım ve Başarı Belgelerini Protokol Üyeleri, Federasyon Temsilcileri, Antrenörler ve Hakemler tarafından takdim edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: İzinsiz işlem!