31 akademisyen gözaltına alındı!

FETÖ/PDY’ye yönelik İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonlarda aralarında profesörlerin de bulunduğu 31 akademisyen gözaltına alındı.

A+
A-
25 Temmuz 2016 12:52
ABONE OL

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ‘FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen çalışma kapsamında, İstanbul Üniversitesi’nde faaliyette buludnuğu tespit edilen şüphelilere yönelik operasyon başlatıldı.

31 AKADEMİSYEN GÖZALTINA ALINDI

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında profesörlerin de bulunduğu 31 akademisyen gözaltına alındı.

YİNE 1 DOLARLIK BANKNOTLAR

Şüphelilerin ikametleri ve İstanbul Üniversitesi’ndeki odalarında yapılan aramalarda , çok sayıda örgütsel doküman, dijital materyalin yanı sıra örgüt lideri Fethullah Gülen tarafından okunduğu ve örgüt mensuplarına gönderildiği bilinen örgüt mensuplarının konum ve birbirlerini tanımasını sağlayan 1 dolarlık 10 adet banknot ele geçirildi.

Terör örgütü lideri Fethullah Gülen tarafından okunduğu ve örgüt mensuplarına gönderdiği bilinen, örgüt mensupların konum ve birbirlerini tanımasını sağlayan 1 dolarlık 10 adet banknotların üzerindeki harflerin örgüt içindeki yöneticilerin konumlarını belirlediği öğrenildi. Üzerinde S harfi olan dolarların örgüt içindeki üst düzey yöneticilere verildiği bilgisine ulaşıldı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.