Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
Sinop’un Durağan İlçesinde ilk olarak 28.Ocak 2024’de yapılacak olan yöresel yemek yarışması düzenlenecek.
Sinop’ta tarihte ilk kez Durağan ilçesinde ‘Yöresel Yemek Yarışması’ organizasyonunu üstlenen Sinop Gastronomi Kültür, Turizm Derneği Başkanı Halime Şahin ve Durakhan Anneleri Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı Nazan Akkaya, Haber Saatine konuk oldu. Programda yapılacak olan yarışma ile ilgili bilgiler verilirken, önemli konuların da altı çizildi. arışmaya katılacak 40 yarışmacı Sinop mantısı, yöresel çorbalar, yöresel pilavlar, yöresel börekler, yöresel mantar, yöresel yemekler, aşlar otlar, yöresel keşkek, en iyi tirit, yöresel tatlılar ve gençlere özgü yemek-tatlı kategorilerinde ter dökecek.