Karacasu Alabalık’ta lezzet bir başka oluyor

Gerze Yolu üzerinde, Yaykıl Köyü civarındaki Boyabat yol ayrımında bulunan Karacasu Alabalık Tesisleri’ndeki lezzet Sinop turizmine ayrı bir renk katıyor.

A+
A-
7 Ağustos 2017 15:09
ABONE OL

Gerze Yolu üzerinde, Yaykıl Köyü civarındaki Boyabat yol ayrımında bulunan Karacasu Alabalık Tesisleri’ndeki lezzet Sinop turizmine ayrı bir renk katıyor.

Gerze İlçesi’nin eski Belediye Başkanlarından rahmetli Recai Kuruoğlu tarafından, Yaykıl Köyü Kadı Mahallesinde çıkan Karacasuyun etrafına kurulan Alabalık Tesisleri’nde üretim, geliştirme, satış ve kır lokantası hizmetleri verilerek, Sinop turizmine ayrı bir lezzet ve katkı sağlanıyor.

Karacasu Alabalık Tesisleri’nin işletmeciliğini, rahmetli babaları Recai Kuruoğlu’ndan sonra sürdürmeye devam eden İrfan ve Utku Kuruoğlu kardeşler, alabalık tesisini daha da modern hale getirdiklerini belirterek, Sinop turizmine katkı sağlamaktan ve renk katmaktan, gelen misafirlere de ayrı bir lezzette ve damak tadında alabalık sunmaktan son derece mutlu olduklarını söylediler.

Karacasu Alabalık Tesisleri’ne giden vatandaşlar, tesislerden istedikleri kadar canlı alabalık alabildikleri gibi, ayrıca alkolsüz olan kır lokantasında  yemek istedikleri takdirde ızgara, tavada tereyağlı ve fırında kaşar peynirli mantarlı sabzeli şeklinde de siparişlerini verebiliyorlar.

Bu arada; balık ziyafetini bitiren vatandaşlar arzu ettikleri takdirde semaverde çay siparişi vererek, açık havada piknikte güzel bir de çay keyfi yaşama imkanı bulabiliyorlar.

Sinop’un tanınmış eski dalgıçlarından olan Tahsin Çolak adlı vatandaş,” Bunca yıldır Karadeniz’de ve diğer denizlerde dalgıçlık yaparak zıpkınla balık avladım ve yedim. Ancak; buradaki Karacasu Alabalık Tesislerinde yediğim, seramikte fırında kaşarlı mantarlı ve sebzeli alabalığın lezzetini unutamıyorum” diyerek, damak tadına önem veren herkesi bu lezzeti tatmaya davet ettiğini söyledi.

Haber: Hikmet Kurada – Sinop

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.