Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
Sinop’un Gerze İlçesinde büyükbaş hayvanlara yönelik, şap aşılama ve kimliklendirme çalışmaları devam ediyor.
29 Ocak 2024 tarihinde başlayan büyükbaş şap aşılama ve kimliklendirme çalışmaları Gerze Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü ekiplerinde ilçede sürdürülüyor. Müdürlüğe bağlı Hayvan Sağlığı ekiplerince yetiştiricilere gidilerek, hayvanların aşılama işlemleri yapılıyor. Ayrıca Gerze Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şap hastalığına karşı koruyucu önlemin yanı sıra büyükbaş hayvan sevkleri ve buzağı desteklemeleri için tüm yetiştiricilerin aşılarını yaptırması gerektiği de duyuruldu.