Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
Boyabat’ta Yıldırım düşen ev kullanılamaz hale geldi
Boyabat’ta yıldırım düşen bir ev tamamen yandı. O saatlerde evde kimsenin bulunmaması olası bir facianın önüne geçti.
Olay Boyabat’a bağlı Bayramca köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre İbrahim Kavak’a ait eve öğlen saatlerinde yıldırım düştü. Yıldırımın etkisi ile alevler içinde kalan evi fark eden vatandaşlar durumu vakit kaybetmeden itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen Boyabat İtfaiye ekipleri ve Orman Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Yangını sonrasında ev tamamen kullanılmaz hale gelirken, olay saatinde evde kimsenin olmayışı olası bir facianın önüne geçti.