berliner stadtreinigung

  Ayancık’ta Engelliler ve Yaşlılar Yaşam Merkezi Açıldı

  Ayancıklı Sanayici Hayırsever İşadamı Zeki Özünlü tarafından yaptırılarak Belediyeye tahsis edilen “Zeki Özünlü Engelliler ve Yaşlılar Yaşam Merkezi” düzenlenen törenle hizmete girdi.

  Ayancık’ta Engelliler ve Yaşlılar Yaşam Merkezi Açıldı
  15.12.2018
  A+
  A-

  Ayancıklı Sanayici Hayırsever İşadamı Zeki Özünlü tarafından yaptırılarak Belediyeye tahsis edilen “Zeki Özünlü Engelliler ve Yaşlılar Yaşam Merkezi” düzenlenen törenle hizmete girdi.
  Mülkiyeti Ayancık Belediyesine ait Yalı Mahallesinde bulunan 442 m2 arsa üzerine hayırsever iş adamı Zeki Özünlü tarafından yaptırılan “Zeki Özünlü Engelliler ve Yaşlılar Yaşam Merkezi” dualarla açıldı. Ayancık Belediyesi kapalı pazaryeri yanında bulunan yaşlılar yaşam merkezi açılış törenine Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Altundal, İlçe Müftüsü Ömer Ergül, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Demirel, Tüm Sinoplu İş Adamları Yardımlaşma Derneği (TÜSİYAD) Genel Başkanı Mustafa Özalp, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu temsilcileri, Türkiye Sakatlar Derneği Sinop Şubesi Başkanı Murat Karagülmez, çeşitli illerden gelen Türkiye Sakatlar Derneği şube başkanları, Siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  AYANCIKLI TOPRAĞINA BAĞLIDIR

  Törende konuşan Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir, Ayancıklıların toprağına hizmeti daima kendine şiar edindiğini açılışı yapılan yaşam merkezinin de bunun en güzel örneği olduğunu söyledi. Özdemir; “Her zaman; hizmette, iyilikte, muhabbette, sevgide buluştuğumuz siz hemşerilerimizle bugün; dinimizin, örfümüzün ve geleneğimizin bizi biz yapan, vatanın temellerini sağlamlaştıran, bağlarımızı kuvvetlendiren çok önemli bir değer yargısı için bir araya geldik. Emeğe saygı göstermek gerek aslında. Haberleri kopyalarken altına en azından bir kaynak yazsanız keşke. Ama yazılmaması bizi yıldırmayacak elbette. ‘Anne-babaya öf bile demeyin’ diyen bir terbiye ile yetiştiğimiz, ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ mesajı ile hizmet ederek yüceldiğimizi bildiğimiz bir ahlakın yansıması olarak bir aradayız. Mutlu bir hayat için; güçlü aile, büyük ailenin gerekliliğine inanıyoruz.Güzel İlçemiz Ayancık’ta, akrabalık bağları kuvvetli, komşuluğun hakkını verip, kimsesizleri gözeterek ve yarınlara umut ile bakarak mutlu yaşıyoruz. Ayancıklı toprağına bağlıdır. Havasına-suyuna tutkundur. Mezarda yatan atasını sahipsiz, fatihasız, yalnız bırakmamıştır. Dünyayı dolaşır, yine de huzuru Ayancık’ta bulur. Ayancık; Karadeniz’in bir incisi, aşkımız, sevdamızdır.

  BÜTÜN BUNLAR AŞKIMIZIN İFADESİDİR

  Bu aşkı ve sevdayı bizler belediyecilik anlayışımızla, kıymetli sanayici iş adamlarımız; Sayın Zeki Özünlü ve Sayın Kibar Ekşi’nin övgülere layık, örnek davranışı ile kendini gösteriyor. İşte; güzel ahlakın esere dönüşmüş halleri. Zeki Özünlü Engelliler ve Yaşlılar Yaşam Merkezi binası. İşte; Engellilere hizmet için bağışlanmış olan minibüs. Bunun arkasından gelecek olan; hemşerilerimiz tarafından yapılmasını istediğimiz istihdama dayalı, katma değer üretecek iş sahalarının teşvik edilmesi hamleleri. Bütün bunlar; yüreğimizdeki aşkın ifadesidir. Bu duygu ve düşünceler ile; helal ve alın teri ile kazandıklarını memleketlerinde vakıf eserler ile değerlendiren hemşerilerimiz Sayın Zeki Özünlüye ve Sayın Kibar Ekşi’ye huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Onlar bu davranışları ile hayırlı işlerin öncüsü oldular. Daha nice yiğit hemşerilerim bu hayırlı yolları devam ettirecek ve memleketimiz için yatırımlar yapacaklardır” dedi.

  MAHCUBİYET DUYUYORUM

  Kompleksin ilçeye kazandırılmasını sağlayan iş adamı Zeki Özünlü’de ‘bir elin verdiğini, diğer elin görmemesi gerektiğini vurgulayarak, bu bağlamda böyle bir törende bulunmaktan mahcubiyet duyduğunu söyledi. Özünlü: “Bir elin verdiğini, diğer elin görmemesi gerektiğine inananlardanım. Onun için burada olmaktan dolayı biraz mahcubiyet duyuyorum. Sayın belediye başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İhtiyaç sahiplerine bir tebessüm ettirdiysek ne mutlu bize. Tesisin önce ihtiyaç sahiplerine sonra da ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Ayancık Sakatlar Derneği Başkanı Erhan Yaşar yaptığı konuşmada, bu kıymetli eserin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Yaşar şunları söyledi; “Bugün burada yapılan açılış ile beraber, başta Sayın Zeki Özünlü beyefendiye, aracımızı tahsis eden Kibar Ekşi beyefendiye tüm engelli kardeşlerim adına teşekkür ediyorum. Türkiye Sakatlar Derneği Ayancık Şubesi olarak engelli bireylerimizin daha rahat bir yaşam sürebilmesi için durmaksızın çalışmaktayız. Bundan sonra da inşallah bizlere yapılan bu desteklerle yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz” İlçeye bağışlanan merkezin hayırlı olmasını dileyen Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Demirel ise “Mensubu olduğumuz kurum Türkiye Sakatlar Derneği 1960 yılında zamanın çapa tıp fakültesinin öğretim elemanları tarafından İstanbul’da kuruldu. 1963 yılında kamuya yararlı dernekler statüsüne alındı. Bugün yurt genelinde 68 şube ve 3 temsilciliği ile beraber engelli haklarını, hak temelinde yürüten bir kurumdur. Bizim önceliğimiz tekerlekli sandalye dağıtmak değil. Bizim önceliğimiz Türkiye’de sakatlığın neden olduğu engelleri kaldırmak. Bunun için durmaksızın çalışıyoruz. Tabi bizler çalışırken yaptıkları hayırlarla bizlere destek olan hayırsever vatandaşlarımız var. İşte bugün o hayırseverlerimizin engelli vatandaşlarımıza kazandırdığı bir hayır kurumunu hep birlikte açacağız. Allah bu kurumlara ihtiyaç duydurtmasın ama eksikliğini de hissettirmesin. Bu anlamda bu kurumunu bağışlayan hayırsever işadamlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Konuşmaların ardından yapılan dua ve protokol üyeleri tarafından kesilen kurdele ile Zeki Özünlü Engelliler ve Yaşlılar Yaşam Merkezi ve Ayancıklı İşadamı Kibar Ekşi tarafından engelli bireylere özel hizmetlerde kullanılmak üzere tahsis edilen minibüs de hizmete girdi. Program sonunda Ayancık Belediye Başkanı Aslan Özdemir tarafından hayırsever işadamları Zeki Özünlü ve Kibar Ekşi’ye plaket takdim edildi. Tören, Zeki Özünlü Engelliler ve Yaşlılar Yaşam Merkezinin gezilmesi ile son buldu.

       

  Ayancık Ofset
  YORUMLAR

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.