Dolar 33,0318
Euro 35,9438
Altın 2.502,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sinop 27°C
Yağmurlu
Sinop
27°C
Yağmurlu
Cum 26°C
Cts 29°C
Paz 29°C
Pts 29°C

14 bin TL Maaşla İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Gündemde

Kamuda yakın zamanda 14 bin TL maaşla yeni personel alımlarının gerçekleştirileceği duyuruldu. İtfaiye eri alımı başvurusu nasıl yapılır?

14 bin TL Maaşla İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Gündemde
26 Mart 2023 22:36

Gündeme göre kamu kurumları, personel alımlarına devam ediyor. Yakın zamanda 14 bin TL maaşla yeni personel alımlarının gerçekleştirileceği duyuruldu. KPSS 60 puan şartının arandığı bu personel alımı için başvuruların yarın başlayacağı ve 31 Mart tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, itfaiye eri alımı için başvuruların 27 Mart Pazartesi günü başlayacağını duyurdu. Bu alımda, itfaiye eri mesleğinde görev yapacak olan personellerin 14 bin TL maaş alacakları ifade edildi. Başvuru şartları da ayrıntılı bir şekilde açıklandı.

Başvuru yapmak isteyen adayların, belirtilen KPSS puan şartını karşılamaları gerekiyor. Ayrıca, ilgili lisans veya önlisans bölümlerinden mezun olmak, sağlık durumu uygun olmak ve askerlikle ilişiği bulunmamak da başvuru şartları arasında yer alıyor. Başvuruların kabul edileceği son tarih ise 31 Mart olarak belirtiliyor.

İtfaiye Eri Alımı Başvuru Koşulları

 1. Türk vatandaşı olmak.
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 1. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 2. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 3. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

14 bin TL Maaşla İtfaiye Eri Alımı Başvurusu Gündemde

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

 1. İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
 2. 657 sayılı Kanun’un 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)
 1. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları.
 2. Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 3. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
 4. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR NEREYE NE ZAMAN YAPILACAK?

Mersin Büyükşehir Belediyesi, itfaiye eri alımı başvuruları için belirlenen tarih aralığını ve başvuru adresini açıkladı. Buna göre, adaylar başvurularını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı No: 3 Toroslar/Mersin adresine yapacaklar.

Başvuru tarihleri ise 27 Mart ile 31 Mart arasında olacak. Bu tarihler arasında başvuru yapacak adayların, ilgili başvuru belgelerini eksiksiz olarak hazırlamaları ve başvuru şartlarını yerine getirmeleri gerekiyor. Başvuruların belirlenen tarih aralığında yapılması gerektiği de adaylara hatırlatılıyor.

Başvuru belgeleri arasında, kimlik belgesi, diploma veya mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, askerlik durumunu gösterir belge ve sağlık raporu gibi belgeler yer alıyor. Adayların başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamaları ve gerekli şartları sağlamaları gerekmektedir.

 

*Bu sayfa bilgilendirme amaçlı düzenlenmiştir. Doğruluğunu resmi kaynak ve kurumlardan teyit ediniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.