SON DAKİKA

Aidiyet Duygusu Yüksek İşadamı Tuncay Yurbaş

Ayancık tarihi boyunca çok önemli işadamları yetiştirmiştir.

Bu haber 26 Temmuz 2018 - 15:50 'de eklendi ve 693 kez görüntülendi.

Ayancık tarihi boyunca çok önemli işadamları yetiştirmiştir. Sosyal kültürün yansıması olarak bulunduğu yerden beslenen, bulunduğu yere hayat veren, ekonomi olarak katma değer kazandırmış çok İş Adamını sayabiliriz.

Memleketinden gurbete çıkmış, ekonomi olarak güçlenmiş, sosyal yaşamın içerisinde yer almış insanlarımız oldukça fazladır.

Gurbette olmanın özlemi ile doğdukları yere de hizmetleri olmuştur, kuşkusuz.

Yine Kasabaları için ellerinden ne geliyor ise hiç çekinmeden yapmışlardır.

Şüphesiz taşın altına ellerini koyduklarını görebiliyoruz.

Sermayesi ise özün özü olması, kendi kasabasından kazandığı parayı yine kendi İlçesine aktarmak, hem istihdama destek, hem de yaşadığı ilçesine katma değer kazandırmak oldukça gurur verici olsa gerek.

Bunun için, Aidiyet duygusu yüksek olması gerekir. Bu neden ile; Literatürde çoğunlukla, kimlik inşasında önemli bir yol gösteren aidiyet duygusuna ilişkin psikolojik çözümlemelerde bulunulmasına karşın, bireyin tek başına yaşadığı bir tecrübe değildir ve sosyolojik olarak da araştırılması gereken bir konudur. Bu durumda ait olmak kaynağını, grupsal ilişkilerde ve toplumun üyelerine sağladığı ortaklık ilişkileri de bulmak mümkündür.

Bunun ile birlikte kişiliği durumlar içine konumlandıran kimlikler, toplumsallaşma sürecinin bir ürünüdür ve bu sürecin önemli bir evresinde olan gençlerin topluma aidiyetlerinin yüksek olması ise, toplumsal gelişme için önemli kıstaslardan birisidir.

Bu kıstasları harekete geçirmekte Memleket sevdasında gizlidir.

Ailesi uzun yıllar Ticaret ile uğraşmış, saygın bir kişilik olan değerli büyüğüm Özdemir Yurbaş’ın yakışıklı Oğlu, Tuncay Yurbaş’tan bahsediyorum.

İlk ve Ortaöğrenimini Ayancık’ta tamamlamış, yüksek tahsilini Bursa’da Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesinde okumuş. İstese Büyükşehirlerde hayatını devam ettirebilme şansı varken, o Baba ocağına dönmüş, Babasının işinin başına geçmiş, yıllar yılları kovaladıkça işleri büyütmüş, Madencilik sektörü, bayilikler alarak ufacık dükkandan beş katlı  “Yurbaş Ticaret” i gerçekleştirmiş, vizyon sahibi ve ekonomi bilgisi ile Borsada önemli danışılan kişilerin arasına girmiş bir şahsiyetten bahsediyorum.

Ayancık için kazanım olduğunu düşündüğüm ve aynı zaman da hayvan severliği ile de rol modeli olmuş, Sosyal Medya’da yaptığı cesur yorumlar ile de gündemi belirleyen kendi değimi ile ‘’Deli Fişek’’ bir Karakterdir.

Turizm kenti olmaktan bahsettiğimiz ilçemize konaklanması için de ‘’YURBAŞ OTEL’’e yaptığı yatırımı alkışlıyorum.

Yaptıkları ortada. Mutlaka Vizyonunu Otele yansıtmıştır. Bundan hiçbir şüphem yok.

“Doğduğumuz büyüdüğümüz İlçemize çok şey borçluyuz “ söylemi şimdi daha anlamlı daha gerçekçi geliyor. Söylem başka eylem başka olgusundan yola çıkarsak icraat yapmak daha da makbul ve kıymetlidir şüphesiz. Taşın altına elini değil adeta gövdesini koymuş.

Dostum seni, Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bol kazançlar diliyorum.

Ayancık’ımıza hayırlı olsun. Allah utandırmasın.

26.07.2018

ADİL YILDIZ

İSTANBUL

Adil Yıldız
Adil Yıldız adilyildiz@ayancikgazetesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.