YGS Para, Cüzdan, Telefon, Kemer, Kalem Götürmek Yasak mı?

13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan sınavda götürülmesi yasak olan eşya, materyaller listelendi. Kalem, silgi, para, telefon, toka yasak mı?

A+
A-
12 Mart 2016 17:46
ABONE OL

Öğrencilerin uzun zamandır hazırlandıkları ve girecekleri üniversite için önemli bir faktör olan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak.

Saat 10.00’da gerçekleştirilecek olan YGS’ye binlerce öğrenci katılacak. Sınav adaylarının ve ailelerin şimdiden heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Sınava girecek olan bazı öğrencilerin akıllarına bazı soru işaretleri takıldı. Sınava getirecekleri ve getirmeleri yasak olan eşyalar ÖSYM tarafından listelendi.

ÖSYM sınav giriş kağıdında getirilecek ve getirilmesi yasak olan eşyaları listelemişti. Bazı maddelerde açık ve net olarak bilgi verilmemişti. Özellikle metal ve metal içeren eşyaların getirilmesi yasaktır maddesi akıllara kemer takmak yasak mı, bozuk para getirilebilir mi? gibi soruları akıllara getirdi.

Daha önce sınava girip bu konularda tecrübe edinen arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda bu sorularınıza cevap vereceğiz. Sorular ve cevaplarını aşağıda paylaşıyoruz.

Kağıt para ve bozuk para getirmek yasak mı?
Kapıda polisler veya güvenlik görevlileri tarafından yapılan kontrol sırasında cebinizdeki her şey boşaltılıyor. Kağıt ve bozuk para ile binaya kimse alınmıyor.

YGS’de kemer takmak yasak mı?
Kontrol sırasında kemer kontrol ediliyor, herhangi bir kopya unsuru yoksa kemer yasak değil.

Kalem getirilecek mi?
ÖSYM sınavda kullanmak üzere kalem, silgi, açacak gibi materyalleri kendisi vermektedir.

Diğer yasak olan materyal ve ürünler
Sınava giderken özellikle kız öğrencilerin tel, metal içeren toka, kolye, bilezik gibi eşyalarını çıkarması gerekmektedir. Ulaşım kartı, cüzdan, anahtar, telefon yasaktır. Su şişesinin ambalajı çıkarılmak kaydıyla binaya giriş yapabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Demir dedi ki:

  Kemer yasak. Bilginiz olsun.

 2. baykara dedi ki:

  arkadaş ulaşımı nasıl saglıyacağız… para yasaksa evimize nasıl döneceğiz ?

  1. fatih dedi ki:

   12 martta yollar beleş 😀

  2. Nurullah dedi ki:

   Parayi hesapli yapin ! Ornek: evden sinava 2 TL ile gidiyorum. 2 TL yi bozuk aliyorum yanima sonrada dolmuşta veriyorum. Çorabımın içine 5 TL kağıt para koyuyorum. Oda geri dönüş için.

 3. ÇILGIN dedi ki:

  Seni evden alıp eve bırakacaklar

error: İzinsiz işlem!