Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 85. Ölüm yıldönümünde İlçemizde düzenlenen törenle anıldı.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 85. Yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na İlçe Kaymakamımız Recep Hasar ve
Belediye Başkanımız Hayrettin Kaya tarafından çelenkler sunuldu.
Saatler 09:05’i gösterdiğinde sirenler çaldı ve bayraklar yarıya inerek Başkomutan, Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümü 2 dakikalık saygı duruşuyla anıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından çelenk sunma programı sona erdi.