Dolar 33,0372
Euro 35,9878
Altın 2.559,61
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sinop 29°C
Az Bulutlu
Sinop
29°C
Az Bulutlu
Cts 28°C
Paz 28°C
Pts 29°C
Sal 30°C

EKPSS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Kuraların Çekileceği Tarih Belli Oldu Mu? ÖSYM 2016

Engellilere ait kamu personeli seçme sınavı olarak adlandırılan E KPSS başvuruları başladığı belirtilmişti. Konuyla ilgili 23 Şubat tarihinden geçerli başlayan bu başvurularla birlikte 9 Mart tarihinde biteceği belirtilirken E KPSS sınavında yalnızca kuraya katılmak adına başvuru yapacak adayların başvuru süreleri ne 3 Mayıs 2016 tarihte başlayıp yine 16 Mayıs 2006 tarihinde sona ereceği belirtilmişti. 2016 KPSS sınavı ne zaman yapılacağı ve başvuruları sona ermesinin ardından sınavın 24 Nisan 2016 günü saat onda 81 il merkezinde yapılacağı belirtiliyor .

EKPSS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Kuraların Çekileceği Tarih Belli Oldu Mu? ÖSYM 2016
29 Şubat 2016 23:59

Engellilere ait kamu personeli seçme sınavı olarak adlandırılan E KPSS başvuruları başladığı belirtilmişti. Konuyla ilgili 23 Şubat tarihinden geçerli başlayan bu başvurularla birlikte 9 Mart tarihinde biteceği belirtilirken E KPSS sınavında yalnızca kuraya katılmak adına başvuru yapacak adayların başvuru süreleri ne 3 Mayıs 2016 tarihte başlayıp yine 16 Mayıs 2006 tarihinde sona ereceği belirtilmişti. 2016 KPSS sınavı ne zaman yapılacağı ve başvuruları sona ermesinin ardından sınavın 24 Nisan 2016 günü saat onda 81 il merkezinde yapılacağı belirtiliyor .

E KPSS başvuruları ne zaman bitiyor, 2016 Engelli kamu personel seçme sınavına başvuru yapacak olan adaylar tarafından merak ediliyor. Yıl içerisinde belli dönemler halinde yapılan sınav için başvurular başladı. E KPSS başvuruları ne zaman? 2016 yılı için Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmalar için başvurular 23 Şubat 2016 tarihi itibarı ile başladı. Nisan ayı içerisinde yapılacak olan EKPSS başvuruları ne zaman bitiyor? Engelli kamu personel seçme sınavı anlamına gelen EKPSS başvuruları 9 Mart çarşamba tarihinde sona eriyor. EKPSS başvuru şartları ne?

E KPSS başvurusu yapmadan önce başvuru yapacak olan adaylar, başvuru işlemini yapabilmek için ÖSYM Başvuru Merkezine gitmeden önce, başvuru yapacak olan aday ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü (varsa ilçe) görevlisi tarafından imzalanmış Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmeleri gerekiyor.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmeyen adayların ÖSYM başvuruları alınmayacak. E KPSS başvuru ve kura çekimi tarihleri ile EKPSS başvuru şartları, E KPSS sınavı ne zaman? sorularının cevabı ve detaylı bilgiyi haberin ayrıntılarında..

E KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI

Engelli kamu personeli seçme sınavı olarak bilinen E KPSS başvuruları başladı. 23 Şubat itibarı ile başlayan başvurular 09 Mart tarihinde sona erecek. EKPSS sınavında, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 03 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak, 16 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir.  2016 EKPSS Sınavı ne zaman? Başvuruların sona ermesinden sonra sınav 24 Nisan 2016 saat 10.00 da 81 il merkezinde gerçekleşecek.

2016 EKPSS KURA ÇEKİM TARİHİ BELLİ OLDU

EKPSS (Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı) Başvuru Merkezleri ve Meslek Yüksek Okulları listesi, Orta Öğretim Kurumları Kitapçığı ve Ortaöğretim Alan/Dal Dönüşüm Tablosu’na ulaşabileceğiniz bağlantılar haberimizin devamında paylaşılmıştır.

EKPSS’ye Başvuru Tarihleri:

23.02.2016

09.03.2016

EKPSS Kura Başvuru Tarihleri:

03.05.2016

16.05.2016

EKPSS Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih:

18.05.2016

Engelli EKPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri (Engelli Memur Alımı)

Başvuru Formu ve Engel Bilgi Formu Başvuru

EKPSS İle İlgili Önemli Açıklamalar;

EKPSS sonuçlarına göre kuraya katılmak için başvurular 03 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak, 16 Mayıs 2016 tarihinde bitecektir. Bu tarihin uzatılıp uzatılmayacağı kaonusunda her hangi bir açıklama söz konusu değildir ancak şartlar dahilinde uzatılabilir. Bu dönem dışına çıkmadan başvuru işleminizi zamanında yapmanız gerekmektedir.

E KPSS BAŞVURU ŞARTLARI

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Merkezimiz tarafından 24 Nisan 2016 tarihinde saat: 10.00’da 81 il merkezinde uygulanacaktır.

2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (2016-EKPSS); ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecektir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst düzeyden EKPSS’ye başvurmak zorundadır.

EKPSS sınavına girmesi gereken adaylar için başvuru süresi 23 Şubat 2016 tarihinde başlayacak, 9 Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 03 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak, 16 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir.

E KPSS KURAYA KATILACAK OLANLAR İÇİN ŞARTLAR

Kuraya ise; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır.

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesine sahip olanlar, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Eğitim Programı ile İş Okulu Eğitim Programı belgesine sahip olanlar, ortaöğretim düzeyinde 2016-EKPSS’ye başvurabileceklerdir.

“Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesi “ne sahip olanlar, 2016- Kura ‘ya başvurabileceklerdir.

Adaylar, başvuru işlemi için ÖSYM Başvuru Merkezine gitmeden önce, aday ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü (varsa ilçe) görevlisi tarafından imzalanmış Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmek zorundadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmeyen adayların ÖSYM Başvuru Merkezlerince başvuruları kesinlikle alınmayacaktır.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri EKPSS’de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ek’te yer alan 2016-EKPSS Kılavuzunda yer almaktadır. EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.