Sinop 23°C
Yağmurlu
Sinop
23°C
Yağmurlu
Cts
29°C
Paz
30°C
Pts
28°C
Sal
26°C
Ayancık esnafı kardan mezar yaparak mesaj verdik.
Ayancık esnafı, yaşadıkları ekonomik zorluklara dikkat çekmek için kardan adam yerine cadde ortasına kardan mezar yaptı. Baş tarafına da tabela asarak “Esnaf öldü” diye yazdı.
Ayancık 15 Temmuz Şehitler Caddesine kardan mezar yapan esnaflar “Esnaf olarak hem selden sonra hem de içinde olduğumuz koşullar nedeniyle zor günlerden geçiyoruz. Durumumuza dikkat çekmek için kardan adam yerine kardan mezar yaptık. Tabelasına da durumumuzu anlatsın diye ‘Esnaf öldü’ şeklinde not düştük” şeklinde konuştular.