Ayancık Gebelit’te İncelemeler Yapıldı

Gebelit mevkiinde yapılacak dere taş tahkimat, rıhtım ve balıkçı barınağı yapımı için incelemeler yapıldı.

Ayancık Gebelit’te İncelemeler Yapıldı
19 Şubat 2024 22:24

Sinop Valisi Mustafa Özarslan’ın talimatıyla kurulan komisyon tarafından Gebelit mevkiisin incelemelerde bulunuldu.

Ayancık Tarakçı köyü sınırlarında yer alan Gebelit mevkiisinde yapımı planlanan çalışmaları incelemek üzere Ulaştırma Bölge Müdürlüğü, DSİ Sinop Şube Müdürlüğü, Ayancık Kaymakamlığı ve Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliğinden oluşan komisyon kuruldu.

Komisyonda yer alan Sinop Vali Yardımcısı Ali Osman Bulat, Ayancık Kaymakamı Recep Hasar ve yetkililer tarafından Gebelit mevkiinde yapılacak dere taş tahkimat, rıhtım ve balıkçı barınağı yapımının çalışma alanları incelendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Turhan Öztürk, çalışmaların eş zamanlı yürütülmesinin bölge balıkçılığına ciddi katkılar sağlayacağını belirtti.

Öztürk açıklamasında “Sayın Valimizin talimatıyla Gebelit mevkiinde inceleme yapmak üzere komisyon kuruldu. Gebelit Doğal Barınma alanına DSİ Sinop Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Gebelit balıkçısının sel taşkınlarından korunması ve daha rahat çalışabilmesi için planlanan projenin sonuna doğru geliniyor. Önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan Gebelit Deresi taş tahkimat ve rıhtım yapımının ardından Ulaştırma Bölge Müdürlüğümüz tarafından derenin denizle birleştiği kısma mahmuzların yapılması planlanıyor. Devam eden çalışmaların eş zamanlı yapımının yürütülmesi amacıyla bugün yerinde incelemeler yapıldı. Bu çalışmaların tamamlanması bölge balıkçılığına çok ciddi katkı sağlayacaktır. Özellikle balıkçılarımızın can ve mal güvenliği için çok önemlidir. Bölgedeki sorunları yakından takip eden ve çalışmalara destek veren Sayın Valimize, Milletvekillerimize, yetkililere ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Ayancık Gebelit'te İncelemeler Yapıldı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.