SON DAKİKA

İklimİN Projesi Eğitimi Sinop’ta Yapılıyor

İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN) Eğitimi, 26-27-28 Mart 2019 tarihlerinde Sinop’ta yapılıyor.        

Bu haber 27 Mart 2019 - 17:02 'de eklendi ve 188 kez görüntülendi.

 İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN) Eğitimi, 26-27-28 Mart 2019 tarihlerinde Sinop’ta yapılıyor.                                                

 

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan,”İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN)” kapsamındaki Sinop Eğitimi, 26-27-28 Mart 2019 tarihlerinde Karakum mevkiindeki Vira Otel’de gerçekleştiriliyor. Üç gün sürecek olan eğitime Sinop ve çevre illerdeki kurum, kuruluş ve STK’lardan birer temsilci katılıyor.

 

Takım lideri ve hibe uzmanı Gaye Erkan ile Proje Asistanı Simay Erdi bu konuda yaptıkları açıklamada,”Toplam bütçesi 1.865.000 Euro olan İklimİN Projesinin hedefi, Türkiye’de ortak iklim değişikliği etkilerini azaltma çabalarını güçlendirme için kamu farkındalığını ve paydaş kapasitesini artırmak suretiyle AB iklim politikası ve mevzuatına kademeli olarak uyumun sağlanmasıdır. Proje kapsamında, eğitim programlarıyla kapasite geliştirme, paydaşlarla etkili iletişim ve farkındalık artırma çalışmaları ve hibe projeleri yoluyla yerel ikilim değişikliği hareketinin gerçekleştirilmesi konularında teknik destek sağlanması, toplumun iklim değişikliği konusunda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor” dediler.

 

İklim Değişikliği Alanında Ortak Çabaların Desteklenmesi Projesi (İklimİN) Sinop Eğitiminin başlangıcında, Küresel Denge Derneği Başkanı Dr. Nuran Talu İklimİN Projesinin tanıtımını yaptı. Daha sonraki konuşmacılardan Prof. Dr. Murat Türkeş ”İklim Değişikliğinin Bilimsel Temelleri ve Türkiye’ye Etkileri” konusunda, Prof. Dr. Doğanay Tolunay ”İklim Değişikliğinin Ekolojik Sistemlerdeki Yeri” konusunda, Dr. Nuran Talu ”Türkiye’nin İklim Değişikliği ile Mücadele Unsurları” konusunda, Habip Kocaman ”Türkiye’nin İklim Değişikliği ile Mücadelede Yasal ve Kurumsal Yapısı” konusunda, Tülin Keskin ”Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji”konularında, Dr. Nuran Talu ”İklim Mücadelesinde Ekonomik,, Sosyal ve Ekolojik Adalet” konusunda ve Dr. Barış Gencer Baykan da “İklim Değişikliği ile Mücadelede Gençliğin Sorumluluğu” konularında sinevizyon eşliğinde sunum yaptılar. Proje etkinlikleri sonunda, eğitime katılanlarla birlikte genel bir değerlendirme yapılarak program sonlandırılacak.

 

Haber: Hikmet Kurada / Sinop

  

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.