Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sinop 29°C
Gök Gürültülü

Hocalı

04.03.2014
A+
A-

Ersan Kıvanç

Bilindiği üzere Osmanlı Devleti, sınırları bünyesinde sadece Türk ve Müslümanları barındırmıyordu. Azınlık dediğimiz Rum ve Ermeniler de Osmanlı toprakları çerisinde vatandaşımız olarak yaşıyorlardı. Devlete sadıklıklarından ve bağlılıklarından Millet-i Sadıka dediğimiz Ermeniler, Osmanlı’nın gücü zirvedeyken bu bağlılıklarını korumuşlardı ta ki Devlet-i Aliyye gücünü kaybetmeye başlayana kadar.

I. Dünya Savaşı’nda dışarıdan Ruslar ve İngilizler; içeriden de kışkırttıkları Ermeniler Osmanlı’yı yıpratmayı,yok etmeyi hedefliyordu. Doğu Anadolu’da kurulan Ermeni çeteleri köy basıyor,yaşlı,genç,kadın,çocuk demeden Türk insanını acımasızca katlediyordu. Hamile kadınlarımızın karınlarındaki bebeğin cinsiyeti üzerine iddiaya tutuşup kesip bakan katildi bunlar.Ermenilerin amacı kendilerine doğumuzda bir devlet kurmaktı.Azmış olan bu milleti Osmanlı Devleti 1915’te çıkarmış olduğu Tehcir Kanunu ile yurt dışına sürdü.Devlet, sürgün ettiği Ermenilerin yurttan güvenli olarak çıkışını sağlamak için yanlarına asker,diğer ihtiyaçları için de doktorundan tutun da gıda malzemelerine kadar vermeyi ihmal etmemiştir.

Bugün doğu sınırımızda Ermenistan adlı devleti kurmuş olan bu nankör millet, Doğu Anadolu’muzun kendilerine ait olduğunu ve Tehcir’le yurttan çıkarlarken Türk milletinin kendilerini soykırıma uğrattıklarını iddia etmektedir.Soykırım bir yalandan ibarettir ki Osmanlı bu soysuzların soyunu kurutmak isteseydi yanlarına neden doktor ve asker versin ki?Kendi yalanlarına başka devletleri de inandırmaya çalışıp özellikle Amerika ve Fransa’da sözde Ermeni soykırımına ilişkin faaliyetler yürütmektedirler. Asıl soykırımı kendileri Türklere yapmışlardır,bunlar Osmanlı arşivlerinde belgeleriyle kanıtlıdır.

1992 yılında kandaşlarımızın bulunduğu Azerbeycan’ın Hocalı kasabasına azmış köpek misali saldıran Ermeniler, burada altı yüzden fazla Müslüman Türk’ü, derilerini yüzerek vahşice şehit etmişlerdir.Bir de bu vahşeti işleyenler utanmadan,sıkılmadan bunu kameralara çekmişlerdir.Şimdi soruyorum sizlere soykırımı kim yaptı?

Bizlerin üzerine düşen Türk milleti olarak bu vahşeti unutmamak ve devamlı bu zalim milletin zulmünü bilen bilmeyen ne kadar insan varsa devamlı anlatmaktır. Kısaca: HOCALI’YI UNUTMA, UNUTTURMA….

HOCALI’DA AKAN KANDI SUSTUNUZ!
ZATEN YA ERMENİ,YA FRANSIZ YA DA RUS’TUNUZ….

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.