SON DAKİKA
Ak Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş
Ak Parti Sinop Milletvekili Adayı Ayhan Ergün

Spor Faaliyetlerinde Kurumlar Arası İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Müdürleri İş Birliği ve İstişare Toplantısı 15.02.2016 tarihinde Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

Bu haber 16 Şubat 2016 - 15:39 'de eklendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Müdürleri İş Birliği ve İstişare Toplantısı 15.02.2016 tarihinde Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.
Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantı da Vali Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA, Vali Yardımcısı Kaya ÇELİK, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN ve Şube Müdürleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım AÇIKBAŞ ve Şube Müdürleri, Sinop il merkezindeki ilkokul, ortaokul, lise müdürleri ile bir araya gelen Sayın Vali ÖZATA ÇETİNKAYA, Sayın TÜRKKAN ve Sayın AÇIKBAŞ birer konuşma yaparak spor faaliyetlerinde kurumlar arası işbirliği ile ilgili değerlendirme ve istişarelerde bulundular.
Sayın Vali ÖZATA ÇETİNKAYA geçtiğimiz hafta başlayan 2015–2016 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminin tüm müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek başladığı konuşmasına başlatmış oldukları işbirliği faaliyeti için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederek devam etti.
Sayın Vali ÖZATA ÇETİNKAYA “ Türkiye’nin şu anda övündüğü gurur duyduğu en büyük sermayesi gençliği ve bu gençler her iki kurumunda ortak paydası, ülkemizin de ortak değerleri. Biz her ne kadar genç nüfusumuzla övünüyor, gurur duyuyorsak bu ülkenin istikbalinin onlarla daha parlak olacağını düşünüyorsak da bu gençlere yatırım yapmadan onları doğruya yönlendirmeden, güzele kanalize etmeden böyle bir şeyi onlardan beklememizin çok doğru olmadığını biliyoruz ve bu anlamda Devlet olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Zaten bugün ki toplantı da bunun neticesi olarak ortaya çıkmış durumda. Gençlik çok güzel bir şey ama doğru yönlendirilir, doğru kanalize edilirse o güzelliklerini bize yaşatırlar. Eğer doğru yönlendiremezsek onların enerjisinden yerinde zamanında gerektiği gibi faydalanamazsak bu enerji çok farklı şekillerde de ortaya çıkabiliyor. Bunun için sadece genç nüfusumuzla övünmek yerine onlara emek vermek, enerjilerinden ülkemizin maksimum seviyede faydalanması için çaba sarf etmek gerekiyor. Bizler sokaktan eve girmeyen çocuklarken, çocuklarımız evden dışarı çıkmayan çocuklar haline geldiler. Bir nesilden diğerine çok kısa bir süre zarfında ülkemiz böyle bir dönüşüm yaşadı ne yazık ki! Çocuklarımızı kontrol altında tuttuğumuzu sandığımız odalarından, televizyon başından, sosyal medyadan, bilgisayarlardan uzaklaştırarak Devletimizin çatısı altındaki havuzlara, kütüphanelere, stadlara, gençlik merkezlerine, spor salonlarına  yönlendiremiyorsak bu kurumların bir faydası yok. İşte çocuklarımızla bu kurumları buluşturmak için bu toplantıda bir araya geldik. Sinop’ta Gençlik ve Spor il Müdürlüğümüz bünyesindeki tesislerimiz anlamında çok iyi bir noktadayız. Bunun sonucu olarak okul sporları konusunda okullarımız çok iyi durumda. Umarım bu toplantı ve burada alınan kararlar sonucu yürütülecek çalışmalarla bu konuda ilimiz daha iyi bir noktaya gelir. Daha güçlü bir Türkiye için en büyük varlığımız olan gençlerimiz tesislerimizden, ülkemizde gençlerimizden en iyi şekilde istifade eder” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.