SON DAKİKA
Ayancık MHP Belediye Başkan Adayı Özay Çetin
Ozan Sarısoy
Recep Ak Ayancık

Sinop’ta, Çevre için Medya ve İletişim Ağı Çalıştayı

Dünya Kitle İletişimi ve Araştırma Vakfı tarafından Sinop’ta,”Çevre için Medya ve İletişim Ağı Çalıştayı” düzenlendi.

Bu haber 10 Ağustos 2015 - 15:49 'de eklendi.

Dünya Kitle İletişimi ve Araştırma Vakfı tarafından Sinop’ta,”Çevre için Medya ve İletişim Ağı Çalıştayı” düzenlendi.
 

Dünya Kitle İletişimi ve Araştırma Vakfı, Avrupa Birliği, Avrupa Bakanlığı desteği ve Sivil Toplum Diyaloğu kapsamında Karadeniz Bölgesi’nde yürütülen,”Çevre için Medya ve İletişim Ağı Projesi Çalıştayı” Sinop Öğretmen Evi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 

Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’lar ve basın mensuplarının katıldığı çalıştaya konuşmacı olarak Proje Koordinatörü İnci Demirkol, Ankara Çevre Mühendisleri Odası’ndan Baran Bozoğlu, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Yusuf Demir, İstanbul’dan Gazeteci-Belgeselci Nazım Alpman, İzmir’den Gazeteci Özer Akdemir, Sinop Nükleer Karşıt Platform’dan Zeki Karataş, Ankara’dan Bilgisayar Uzmanı İlker Bekarslan, Ankara’dan Avukat Özgürel Başaran ve İstanbul’dan Yeşil Gazete Editörü Pınar Demircan ile Merzifon Çevre Platformu’ndan Eylem Oktay katıldılar. 

Toplantının açılış konuşmasında,“Çevre için Medya ve İletişim Ağı Projesi Çalıştayı”nın önce Zonguldak’ta ve ikincisinin de Sinop’ta düzenlendiğini belirten Proje Koordinatörü İnci Demirkol, çalıştayın daha sonra Ordu, Trabzon ve Artvin illerinde de gerçekleştirileceğini söyleyerek, Projenin amaçları ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. 

Toplantıya Ankara’dan katılan bilgisayar uzmanı İlker Bekarslan, Türkiye’de 76,7 milyon nüfustan 37,7’sinin alternatif internet kullanıcısı, 40 milyonun sosyal medya hesabının bulunduğunu, 69,6 milyonun mobil bağlantı yaptığını, 32 milyonun mobil medya kullanıcısı olduğunu ve bu rakamların giderek arttığını belirtti. Bekarslan, sosyal medyada hesap kapanmalarına karşı önlem olarak da kişisel hesap yerine grup olarak seçim yapılmasını önerdi. 

Çalıştayda Çevre Mühendisleri Odası adına konuşan Baran Bozoğlu, çevrecilerin yatırımları engellemekle suçlandığını, oysa çevrecilerin çevre kirlenmesine karşı olup, yenilenebilir enerjiden yana olduklarını söyledi. 

Toplantıda Sinop Nükleer Karşıt Platformu (NKP) adına konuşan Zeki Karataş da Çernobil ve Fukuşima nükleer santral kazalarındaki felaketlerden ve termik santrallerin zararlarından bahsederek,” Biz Sinop Nükleer karşıtları, bu kirli teknolojiyi Sinop’a kurdurmayacağımızı kamuoyu ile paylaşıyor ve başta Sinop halkı olmak üzere tüm çevre dostlarını mücadelemize katılmaya davet ediyoruz” dedi. 

Toplantıya katılan diğer konuşmacılar da branşlarıyla ilgili olarak, sinevizyon eşliğinde çeşitli açıklamalarda bulundular. 

Çalıştay sonunda soru ve cevapların ardından, Proje Koordinatörü İnci Demirkol katılımcılara teşekkür etti ve adlarına düzenlenmiş olan sertifikaları dağıttı.   Haber: Hikmet Kurada/Sinop

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Osman Demircan
Muhtar Adayı Osman Küm
Muhtar Adayı Yasemin
Muhtar Adayı Salim Altıkulaç Ayancık