SON DAKİKA
Ayancık MHP Belediye Başkan Adayı Özay Çetin
Ayancık Ofset Gazete ve Matbaası
Recep Ak Ayancık

Sinop NKP'den Etkinliklere Çağrı

Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP) halka çağrıda bulundu.

Bu haber 19 Haziran 2014 - 14:52 'de eklendi.

Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP) 'Şimdi mücadele zamanıdır, Sinop nükleer santral istemiyor' diyerek halkı nükleer santral etkinliklerine katılmaya davet etti.

 

Sinop NKP adına Dönem Sözcüsü Zeki Karakaş tarafından yapılan yazılı açıklamada, nükleer santralin 1970'li yıllardan beri kurulması planlandığı vurgulanarak şu sözlere yer verildi: "Ülkemizde siyasi iktidarlar 40 yıldır bir nükleer masalın peşinden gitmekteler. Akkuyu, Sinop ve İğneada 1970’li yıllarda nükleer santral için seçilen bölgelerdi."

DEMOKRASİ SIFIR

Devlet politikası haline gelmiş neoliberal politikaların meyvelerini hep birlikte görmeye başladık. Kamu hizmetlerinin özel hukuk kişileri eliyle gördürülmesi, şirketleştirme ve yenidünya düzenine uyum adıyla başlayan süreç, devletin ekonomi alanından elini çekmesi ve daha fazla demokrasiye zemin hazırlanması propagandasıyla bugünlere geldi. Geldiğimiz noktada ise devlet eliyle yaratılan yeni bir sermaye sınıfı, tüm ekonomik hayatı denetim altına alan bir devlet ve sıfır noktasında bir demokrasiyle bizi karşı karşıya bıraktı. 

SİNOP GÖZDEN ÇIKARILDI

Bu bağlamda Siyasi iktidar Sinop ilini gözden çıkarmış görünerek nükleer santralları bize dayatmaya çalışıyor. Biz Sinop halkı bu dayatmalara boyun eğmeyeceğiz. Nükleere karşı Sinop halkını bilinçlendirme çalışmalarımız sürüyor. Bu nedenle bir dizi etkinlik ve bilgilendirme çalışmaları düzenledik.

ETKİNLİKLERE DAVET

20- 21 Haziran 2014 tarihlerinde "Nükleere Karşı Uluslararası Karikatürler Sergisi"  ve "Nükleer Santraller ve Sinop" konulu bir panel düzenliyoruz.

 

Önce; 20 Haziran 2014 Cuma Günü saat 15.30 da Uluslararası değerlerimiz olan karikatür Sanatçıları Seyit Saatçi ve Aşkın Ayrancıoğlu’nun düzenlemesini yaptıkları "Nükleere Karşı Uluslararası Karikatürler Sergisi"ni açacağız. Bu sergiye Dünyaca ünlü karikatüristler Nükleer Karşıtı karikatürleriyle katılacaklar. Sergimiz iki gün boyunca izlenebilecektir. Yine aynı gün saat 19.00 da Kaledibi Rıhtım Parkta bir panel düzenliyoruz.

 

Panel Yöneticisi Elektrik Mühendisi Erhan KARAÇAY olacaktır. Panelistlerimiz; Prof. Dr. Aziz Konukman, Oya Koca ve Okan Alpar olacaktır. Panelistlerimiz Sinop’umuzun değerleri olup, Sinop’umuzun değerlerinin de Nükleer le ilgili söyleyecekleri olacaktır diye de düşünüyoruz. Tüm Sinop halkını etkinliklerimize destek vermeye çağırıyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Osman Demircan
Muhtar Adayı Osman Küm
Muhtar Adayı Yasemin
Muhtar Adayı Salim Altıkulaç Ayancık