SON DAKİKA

Samsun Diş Hekimleri Odası 13. Bahar Sempozyumu

Samsun Yelken kulüpte 8-9 Nisan 2017 günleri

Bu haber 11 Nisan 2017 - 15:27 'de eklendi.

Samsun Yelken kulüpte 8-9 Nisan 2017 günleri yapılan “Geleneksel Karadeniz 13. Bahar Sempezyumu ” na Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Dr. Ali Rıza İlker Cebeci, Türk Diş Hekimleri Birliği Akademi Başkanı Prof. Dr. Murat Akkaya, Türk Diş Hekimleri Birliği Eski Genel Başkanı Celal Korkut, Samsun-Ordu-Sinop-Amasya Diş Hekimleri Odası Başkanı Abdullah İlker ve diş hekimleri katıldı.

Samsun-Ordu-Sinop-Amasya Diş Hekimleri Odası Başkanı Abdullah İlker program  bülteninde özetle; “Ülke sorunlarının her geçen gün kartopu gibi büyüdüğü bu günlerde, yarını düşünmekten mesleki sorunlarımızı konuşmaz olduk. Kamuda çalışan meslektaşlarımızın sorunları, diş hekimliği öğrencilerinin sorunları, serbest çalışan diş hekimlerinin sorunları artarak çoğalmıştır. Mesleğimizin bugünkü ve yarını enine boyuna tartışılacak, iki gün boyunca birbirinden değerli hocalarımızın vereceği seminerlerle, bilgi dağarcığımızı daha da genişleteceğiz.

Expodental alanda yeni aletleri tanıyıp eksiklerimizi gidereceğiz. Mesleki dayanışma içerisinde gececek olan sempozyum da, sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğumu saygı ve sevgilerimi iletmek istiyorum.”

Türk Hekimleri Birliği Genel Başkanı Ali Rıza İlker Cebeci; Ürun Takip Sistemi (Üst) ile ilgili, “Hem Türkiye’ye getirmiş olanlar hem de kullanıcı olan bizler ürünü sisteme gireceğiz. Çift kontrol yapılacak. Böylece artık ürünler ilgili birimlerin izni ile mi geliyor? Yoksa kaçak mı giriyor? Çok rahat anlaşılabilecek.” Konuşmasının devamında özetle; “1990’da 14 diş hekimliği Fakültesi bulunduğunu 2017 yılında ise 56’ya çıktığı, özel üniversitelerle bunun 73’e ulaştı. Bu kadar ihtiyaç olup olmadığı tartışılabilir. 10 Yıl sonra 57 bin diş hekimi olacak” dedi.

8 Nisan 2017 Cumartesi oturumlarında Prof. Dr. Gürcan ESKİTAŞÇIOĞLU” Dijital Diş hekimliğinde ölçü Tasarımı ve üretim – Yeni konsept Restorasyonlarda Orijinal Evrimin Neresindeyiz?” Prof. Dr. Şebnem TÜRKAN “Prof. Dr. Cüneyt KARABUDA “İmme diat İmplantasyon” konularında konuşmacılar. Saat: 13.00-14.30 arası Panel de Dr. A.R İlker CEBECİ Türk Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı) Prof Dr. Murat AKKAYA ( 12. Dönem Türk Diş Hekimleri Birliği Başkanı) Celal Korkut YILDIRIM (5-6-7-9-10-11. Dönem Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı) katıldılar.

9 Nisan 2017 Pazar günü oturumlarında; Diş Hekimi Ahmet Cem BAKIRLI “Dijital Diş hekimliğinde Tek seansta yapılabilen Tedaviler” Prof. Dr. Sedat KÜÇÜKAY” Kök kanallarının şekillendirilmesinde Nereye Geldik” konuşmacılar.

9 Nisan 14.30’da Toplu hatıra fotoğra çekilip katılımcı Diş hekimlerine sürpriz hediyeler (çekilişte) dağıtılıp sonlandı.

Haber-Foto Erdoğan ERKAYMAZ

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.