SON DAKİKA
Ayancık MHP Belediye Başkan Adayı Özay Çetin
Ayancık Ofset Gazete ve Matbaası
Recep Ak Ayancık

OYLARIMIZ DÜŞER KORKUSU YAŞAMAYIN!

CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa EKER yaptığı açıklamada ‘Durağan AKP’yi güldürdü ama yüzü hiç gülmedi!

Bu haber 21 Aralık 2017 - 16:27 'de eklendi.

CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa EKER; yaptığı yazılı açıklama ile Durağan’daki öğretmen açığına sertte leştirler getirdi. Durağan’da öğretmen açığının  yüzün üzerine çıktığına vurgu yaparak; AKP’nin eğitim seviyesi arttıkça AKP’nin oyları düşüyor sözleri ile vuran  Eker; iktidarı eğitim çıtasının yükselmemesi için çaba sarf etmekle suçladı. Eker; “ Yüzölçümü bakımı ile Sinop’un en büyük ilçesi olan Durağan’da öğretmen açığı artıyor.  Eğitim noktasında Sinop’un en geri kalmış ilçelerinden biri olan Durağan’da eğitim çıtasının yükselmemesi için adeta çaba sarf eden bir iktidarla karşı karşıyayız.   Yüzbinlerce öğretmenin atama beklediği ülkemizde sadece Durağan ilçesinin öğretmen açığı yüzün üzerine çıkmıştır. 70’in üzerinde sözleşmeli öğretmenin bulunduğu ilçemizde çok ciddi sıkıntılar vardır. Şubat ayında yapılacak atamalar da  Durağan’a öncelik verilmeli Durağan cezalandırılmaktan vazgeçilmelidir. Özellikle ilçemizde artan öğretmen açığı bir an önce bitirilmelidir. İlçemizde AKP’nin aldığı oy oranı düşünüldüğünde bir zamanlar Enerji Tabii ve Kaynaklar bakanlığı yapan Taner YILDIZ’ın 2013 yılında katıldığı bir televizyon programında “eğitim seviyesi arttıkça  AKP’nin hitap ettiği alanın daha da daraldığını görüyoruz”  sözleri iktidarın  eğitimi bilinçli olarak sekteye uğratma çabasına mı dönüşmüştür. Binalar yapan ama yaptığı binaları içine dolduramayan iktidar gösterişli içi boş binalarla  algı operasyonu yapmayı bırakmalı halkımıza nitelik ve nicelik kazandıracak projeler üretmelidir. Bunun en önemli ayağı da geleceğimiz olan çocuklarımıza yapılan yatırım olacaktır. Her ilçeye yüksek okul üniversite açan iktidar mezun öğrencilere iş  veremiyor,  ilk ve orta öğretimde öğretmen açığını gideremiyor ama yeni Türkiye’den bahsediyor. Geleceğimiz üzerine oyun olmaz. O nedenle iktidar temsilcilerini bu önemli konuya eğilmelerini ve bir an önce eksik kadroları tamamlayarak eğitim  öğretime kalite getirilmeli hız verilmelidir:.. Okulların siyaseten istihdam ve de iş bulma aracı olmasını kabullenmiyor, çocuklarımızın yarın kaygısı gütmeyen, eğitimci öğretmenler tarafından eğitilmelerini istiyoruz” dedi.

OYLARIMIZ DÜŞER KORKUSU YAŞAMAYIN!

 Eker;  FETÖ operasyonları nedeni ile binlerce öğretmenin açığa alınması sonucu eğitimin sekteye uğradığını öğretmen açığı oluştuğuna dikkat çekerek; “Bu gün ülkemizde FETÖ operasyonları ile binlerce öğretmen açığı alınmış ama bu kadroların yerine yenileri eklenmemiştir. Eğitim bir çıkmaza doğru hızla sürüklenmektedir. Durağan ‘da branş öğretmeni, sınıf öğretmeni açığı bir an önce giderilmeli velilerin tedirginliği giderilmelidir. İlçede görev yapan memurların bu gün eğitimde öğretmen bulamama korkusu ile komşu ilçelere taşındığı ikametini aldığı gerçeği de göz ardı edilmemelidir.  Köylerde sözleşmeli, şehirde sözleşmeli memleket düze çıkmaz eğitimde işler bir an öce düzelmeli diyoruz. Şubat ayında ilçeye öğretmen ataması bekliyoruz.  İktidarı eğitim seviyesi yükseldikçe oylarımız düşer korkusundan kurtulmaya çağırıyoruz. Korkmayın bu necip millet hizmet edeni unutmaz.  O nedenle eğitimin çıtasını düşürmek için değil el birliği ile yükseltmek adına öğretmen açığını bir an önce giderin çağrısı yapıyoruz” ifadelerine yer verdi..

DURAĞAN AKP’Yİ GÜLDÜRDÜ AMA YÜZÜ HİÇ GÜLMEDİ!

                Eker, 2002’den bu tarafa AKP’nin Durağan’da aldığı oylarla yüzünün  hep güldüğünü ama ilçenin kaderinin değişmediğini yüz<ünün gülmediğini iddia ederek; “Durağan sözleşmeliye mahkum edilmemeli. Durağan  verdiği oyla AKP’nin yüzünü güldürmüştür. Ama bu ilçenin  yüzü hiç gülmemiştir. 2002’de Durağan neyse bu günde o dur.. Nüfus artmamış, eğitimde sınıf atlamamış, binalar dikilmiş ama  içi boş kalmıştır. Bari sizden önce de var olan okullarımıza öğretmen atayın ki, eğitim sınıf atlasın,  çocuklarımızın yüzü gülsün” açıklamasında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Osman Demircan
Muhtar Adayı Osman Küm
Muhtar Adayı Yasemin
Muhtar Adayı Salim Altıkulaç Ayancık