SON DAKİKA
Ayancık MHP Belediye Başkan Adayı Özay Çetin
Ozan Sarısoy
Recep Ak Ayancık

Midder’den Nato’ya Nota!

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Sinop Şubesi, NATO’nun Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan paylaşımlarını protesto etti.

Bu haber 01 Aralık 2017 - 15:11 'de eklendi.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Sinop Şubesi, NATO’nun Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan paylaşımlarını protesto etti.
Sinop iskele meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde bir araya gelen Siyasi parti ve çeşitli STK’ların temsilcileri, geçtiğimiz günlerde NATO’nun Norveç’te düzenlediği tatbikatta Atatürk’ün fotoğrafının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da isminin ‘düşman taraf’ olarak gösterilmesine tepki gösterdi. Burada grup adına bir açıklama yapan MİDDER Sinop Şubesi Başkanı Erol Özçelik, son dönemlerde NATO’nun görev ve sorumluluklarının başka bir hal almaya başladığını söyledi. Özçelik, “İki kutuplu dünyanın 21. yüzyılın başları itibariyle ABD egemenliğine dönüşmesiyle birlikte NATO’nun görev ve sorumluluklarının maalesef başka bir hal aldı. NATO skandalı sadece kişiler bazında ele alınıp bir özür ile geçiştirilemeyecek kadar vahim bir durumdur. Bosna’dan Irak’a, Kuveyt’ten İran’a kadar geniş bir coğrafyada NATO’nun Müslümanlara her fırsatta zulmettiğini hatırlatmak istiyorum. NATO, 92-95 yıllarında Bosna Hersek’te 110 bin kişinin hayatını kaybetmesi, 1. Körfez Savaşı, Irak’ın Kuveyt’i işgali, Irak-İran savaşı gibi olaylarda her zaman Müslüman kanı dökülmesinden yana olmuştur” dedi.
GELİŞEN TÜRKİYE, NATO’NUN AÇIK HEDEFİ HALİNE GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde her geçen gün daha da gelişen Türkiye’nin, sadece bazı ülkelerin değil NATO gibi askeri kurumların da açık hedefi haline geldiğini belirten MİDDER Sinop Şubesi Başkanı Erol Özçelik, dış güçlerin asla emellerine ulaşamayacağını ifade etti. Özçelik; “Geçtiğimiz Ağustos ayında Gürcistan’da düzenlenen NATO tatbikatında yaşanan brifing skandalı, Rusya ile S-400 anlaşmamızın ardından Türkiye kastedilerek icra edilen ’Doğu’daki düşmana karşı tatbikat’, NATO’ya yön veren ülkelerin DEAŞ, PKK, PYD ile ilişkileri ve silah yardımları NATO’nun niyetini açık eden adımlardan bazılarıdır. Son olarak 15 Temmuz’da karşı karşıya kaldığımız hain darbe girişiminde NATO’nun işin içinde olduğu defalarca kanıtlandı. Yüzlerce şehidimiz ve binlerce yaralımıza rağmen o gece bu topraklarda dilimize, dinimize, vatanımıza nasıl sahip çıktığımızı tüm dünya bir kez daha gördü. Ama bugün gelinen nokta ne NATO’nun ne de bu yapıya yön veren ülkelerin Türkiye üzerindeki emellerinden vazgeçmediği gün gibi ortaya koymaktadır. Gözlerini vatanımıza diken tüm iç ve dış güçlere “Türkiye’nin dünyanın diğer ülkelerine benzemediği uyarısında bulunuyoruz. Bunu daha önce Kurtuluş Savaşı’nda gösterdik. Yetmedi 15 Temmuz’da tankın, topun, silahın karşısında durduk ama geri adım atmadık” diye konuştu.
DOSTMUSUNUZ DÜŞMAN MI BİLELİM
Açıklamasında NATO’nun göstermesi gereken dostane tavrın dışına ıktığını belirten MİDDER Sinop Şubesi Başkanı Ahmet Özçelik, NATO’nun dost değil düşman olmayı tercih etmesi halinde gereken tepkiyi alacağını söyledi. Özçelik; “Eğer bir kez daha NATO ya da benzer bir yapının denemesi olursa MİDDER olarak buradan ilan ediyoruz, bu canlar bu bedenlerde olduğu sürece teslim olmayacağız. Ayrıca, NATO’nun Türkiye’de doğru bir zeminde tartışılması gerektiğine de dikkatinizi çekmek istiyoruz. Eğer dostlarsa dostça davransınlar. Yok, eğer düşmanlarsa bunu da mertçe söylesinler ki biz de ona göre adım atalım. Bizler, NATO olmadan önce de bu kutlu topraklardaydık, NATO tarihe gömüldüğünde de burada olacağız. Cumhurbaşkanımız önderliğinde hükümetimizin NATO’dan çıkılması talimatı vermesi halinde, Türkiye’nin 70 ilinde ve 100’lerce ilçesinde örgütlenmiş bir STK olarak bu kararı sonuna kadar destekleyeceğiz. Yakın zaman içinde MİDDER’in Balkanlar ve Avrupa yapılanmasını da tamamlayacağız. Oralarda da hem 15 Temmuz şehitlerimizi hem de ülkemiz üzerinde oynanan karanlık oyunları ulaşabildiğimiz herkese anlatacağız. Konuşmamı tamamlarken Norveç’te bulunan NATO Müşterek Harp Merkezinde “Karşı Kuvvet” ülke liderleri fotoğrafları arasında Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yer almasını birkez daha şiddetle kınıyoruz” dedi.

   

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Osman Demircan
Muhtar Adayı Osman Küm
Muhtar Adayı Yasemin
Muhtar Adayı Salim Altıkulaç Ayancık