SON DAKİKA
Ak Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş
Ak Parti Sinop Milletvekili Adayı Ayhan Ergün

İç Dizaynla Kalitenizi Sağlamlaştırın

İstanbul mekan tasarımı içinde çok fazla rağbet göremeyen ve piyasadaki ön yargılardan ötürü iç dizayn yapısını yeteri kadar önem verilmemektedir.

Bu haber 16 Mart 2017 - 16:03 'de eklendi.

İstanbul mekan tasarımı içinde çok fazla rağbet göremeyen ve piyasadaki ön yargılardan ötürü iç dizayn yapısını yeteri kadar önem verilmemektedir. Cafe, restaurant, danışmanlık ofisi gibi daha birçok alanda ihtiyaç hissedilen bir meslek sektörü olan iç mimarlık kurumsallaşma ve yaşam alanı oluşturabilmek için çok önemlidir. Bu yazımızda iç mimarların ne gibi aşamalarla dizayn işlemini gerçekleştirdiği ve İstanbul’daki firmaların eksik ve avantajlı yanlarını sizlere aktarmaya çalışacağız.

İç mimarlık

İç mimar adından da anlaşılabileceği gibi mekan tasarımlarındaki iç dekorasyon yapısıyla ilgilenmektedir. Bunda obje seçiminden kullanılacak mobilyalara kadar birçok alternatifi ön planda tutarak yapmaktadır. İç mimar önce tasarlayacağı mekanın çevre faktörünü, yapısını ve ölçütleri gibi temel noktaları arasında ince bir araştırma içerisinde girmektedir. Bu aşamanın tamamlanmasının ardından kullanılacak malzemeler ve tasarımın taslakları oluşturulmaktadır. Burada iç mimarların dikkat etmesi gereken hususlar müşteri talebiyle birlikte hazırlanan taslakların doğru orantılı bir seyir içerisinde gerçekleşmesidir. Aksi takdirde müşterinin içine sinmeyecek olan bir dizayn hem gereksiz vakit kaybına hem de tasarımın çöp olmasına neden olabilir. Müşterinin ve iç mimarın koordineli bir şekilde hareket etmesinde yarar vardır.

İç mimarlar hazırladıkları taslakları müşteriye sunarak bir kaç ufak değişikliğin ardından, proje hayata geçirilmeye başlanır. Ayrılan bütçe belirlenerek bu bütçe ışığında tasarımın hatları belirlenir. Bundan sonra iç mimar gerekli malzemeleri tedarik ederek tasarımı oluşturmaya ve alt yapı sistemlerini göze alarak hataları minimize bir şekilde projeyi tamamlar.

İstanbul iç mimarlık ofisleri

Mega kentte iç mimarlık potansiyeli diğer şehirlere göre çok daha fazla yüksektir. Özellikle sektör alanında en iyi firmalarla çalışma olanağı elde edebilirsiniz. Piyasada adını duyurmak veya kurumsallaşmaya çalışan kişilerin uğrak adresi mega kent olmuş, İstanbul iç mimar piyasasında da rekabetin ve limitin değişkenlik göstermesine sebebiyet vermiştir.

Özellikle İstanbul iç mimarlık firmaları tasarıma yoğunlaşarak müşterilerine hızlı ve talepleri karşılayan bir hizmet anlayışıyla yönelmektedirler. Fakat bu kesin çözüm odaklı bir yaklaşım olduğundan her zaman iyi sonuçlar vermeyebilir. Bir iç mimarı en rahatlatıcı faktörü zamandır. Zaman ve kalite birbiriyle fazlasıyla ilişkilendirilebilir. Tasarım aşamasında çok fazla harcanacak olan bir zaman size daha iyi bir tasarım olarak kendini gösterecektir. Ayrıntılı bilgi için www.tempoofis.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.