SON DAKİKA
Ayancık MHP Belediye Başkan Adayı Özay Çetin
Ayancık Ofset Gazete ve Matbaası
Recep Ak Ayancık

Hocalı

Ersan Kıvanç

Bu haber 04 Mart 2014 - 16:57 'de eklendi.

Bilindiği üzere Osmanlı Devleti, sınırları bünyesinde sadece Türk ve Müslümanları barındırmıyordu. Azınlık dediğimiz Rum ve Ermeniler de Osmanlı toprakları çerisinde vatandaşımız olarak yaşıyorlardı. Devlete sadıklıklarından ve bağlılıklarından Millet-i Sadıka dediğimiz Ermeniler, Osmanlı’nın gücü zirvedeyken bu bağlılıklarını korumuşlardı ta ki Devlet-i Aliyye gücünü kaybetmeye başlayana kadar.

I. Dünya Savaşı’nda dışarıdan Ruslar ve İngilizler; içeriden de kışkırttıkları Ermeniler Osmanlı’yı yıpratmayı,yok etmeyi hedefliyordu. Doğu Anadolu’da kurulan Ermeni çeteleri köy basıyor,yaşlı,genç,kadın,çocuk demeden Türk insanını acımasızca katlediyordu. Hamile kadınlarımızın karınlarındaki bebeğin cinsiyeti üzerine iddiaya tutuşup kesip bakan katildi bunlar.Ermenilerin amacı kendilerine doğumuzda bir devlet kurmaktı.Azmış olan bu milleti Osmanlı Devleti 1915’te çıkarmış olduğu Tehcir Kanunu ile yurt dışına sürdü.Devlet, sürgün ettiği Ermenilerin yurttan güvenli olarak çıkışını sağlamak için yanlarına asker,diğer ihtiyaçları için de doktorundan tutun da gıda malzemelerine kadar vermeyi ihmal etmemiştir.

Bugün doğu sınırımızda Ermenistan adlı devleti kurmuş olan bu nankör millet, Doğu Anadolu’muzun kendilerine ait olduğunu ve Tehcir’le yurttan çıkarlarken Türk milletinin kendilerini soykırıma uğrattıklarını iddia etmektedir.Soykırım bir yalandan ibarettir ki Osmanlı bu soysuzların soyunu kurutmak isteseydi yanlarına neden doktor ve asker versin ki?Kendi yalanlarına başka devletleri de inandırmaya çalışıp özellikle Amerika ve Fransa’da sözde Ermeni soykırımına ilişkin faaliyetler yürütmektedirler. Asıl soykırımı kendileri Türklere yapmışlardır,bunlar Osmanlı arşivlerinde belgeleriyle kanıtlıdır.

1992 yılında kandaşlarımızın bulunduğu Azerbeycan’ın Hocalı kasabasına azmış köpek misali saldıran Ermeniler, burada altı yüzden fazla Müslüman Türk’ü, derilerini yüzerek vahşice şehit etmişlerdir.Bir de bu vahşeti işleyenler utanmadan,sıkılmadan bunu kameralara çekmişlerdir.Şimdi soruyorum sizlere soykırımı kim yaptı?

Bizlerin üzerine düşen Türk milleti olarak bu vahşeti unutmamak ve devamlı bu zalim milletin zulmünü bilen bilmeyen ne kadar insan varsa devamlı anlatmaktır. Kısaca: HOCALI’YI UNUTMA, UNUTTURMA….

HOCALI’DA AKAN KANDI SUSTUNUZ!
ZATEN YA ERMENİ,YA FRANSIZ YA DA RUS’TUNUZ….

Ersan Kıvanç ersan@ayancikgazetesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Osman Demircan
Muhtar Adayı Osman Küm
Muhtar Adayı Yasemin
Muhtar Adayı Salim Altıkulaç Ayancık