SON DAKİKA

HİBE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

9.000.000,00 Tl Hibe Sözleşmesi İmzalandı

Bu haber 18 Mayıs 2018 - 10:10 'de eklendi ve 571 kez görüntülendi.

Sinoplu girişimciler tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na sunulması ardından kabul edilen toplam 9 milyon TL hibe alacak olan proje sahibiyle sözleşme imzalandı.

Sinop’ta Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Sinoplu girişimciler tarafından hazırlanan 20 projeden bakanlığa gönderilen 9’u Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kabul edildi. Sinop’tan gönderilen 9 projeden 6 proje sahibi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında hibe sözleşmeleri imzalandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Sİnop İl Müdürü Şahin Değirmen, imza töreninde yaptığı konuşmada proje sahiplerini tebrik etti. Uygulanacak projeler ile 30-35 kişinin istihdam edileceğini kaydeden Değirmen açıklamasında şunları söyledi: “Tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda gelir getirici faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla bakanlığımızca 2004 yılında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı uygulamaya konulmuştur. 12. Etap tebliği 13 Eylül 2017 Çarşamba günü resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliğ kapsamda ilimizde bakanlığımızca belirlenen sistem üzerinden 20 proje müracaatı yapılmıştır. Bu projelerden uygun olan 9 proje bakanlığımıza gönderilmiş ve gönderilen projelerin tamamı hibe almaya hak kazanmıştır.

Bakanlığımızca ilimizden gönderilen 9 projeden 6 proje sahibi ile İl Müdürlüğümüz arasında hibe sözleşmeleri imzalanmıştır. Sözleşme imzalanan projeler arasında Kırsal Turizm Yatırımlarından Merkez İlçe Ordu ve Bektaşağa köylerimizde otel yapımı, Boyabat İlçemizde Büyükbaş Besicilik Projesi, Saraydüzü İlçemizde Çeltik Kurutma Tesisi ile yine Merkez İlçede Balık İşleme ve Depolama tesisi yapımı bulunmaktadır. Projelerin toplam tutarı yaklaşık 9 milyon TL olup, tesislerin tamamlanmasını müteakip yatırımcılarımıza 4-4,5 milyon tutarında hibe ödemesi gerçekleşecektir. Uygulanacak projeler ile 30-35 civarında istihdam sağlanacaktır” dedi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Sinop İl Müdürü Şahin Değirmen, Kırsal Kalkınma Yatırımlarında 2017 yılı 11. Etapta kabul edilen 5 projeden 3 projenin devam ettiğini, 2018 yılı 12. Etapta imzalanan 6 proje olmak üzere her ii etap sonunda 11 projenin hayata geçirilmesi ile Sinop tarımsal sanayinin gelişmesine yönelik 12 milyon 500 bin TL yatırım yapılacağını kaydetti. Değirmen ayrıca, bu yatırımlarla üretimde verimliliğin ve kalitenin artacağını, projelerin istihdama önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek, sözleşme imzalayan yatırımcılarımıza başarı temennisinde bulundu.

   

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.