SON DAKİKA
Ayancık MHP Belediye Başkan Adayı Özay Çetin
Ozan Sarısoy
Recep Ak Ayancık

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN 141 ADET TEKERLEKLİ SANDALYE VE HASTA YATAĞII GETİRİLDİ

Beyaz Ay Derneği Almanya Iserhlon Şubesi ve Ayancık Türkiye Sakatlar Derneğinin Ayancık Belediyesi ve Ayancık Kaymakamlığı iş birliğinde yürüttüğü projeyle engelli bireylere yönelik yardım amaçlı tekerlekli sandalye ve hasta yatakları getirildi.

Bu haber 11 Kasım 2017 - 10:10 'de eklendi.

Beyaz Ay Derneği Almanya Iserhlon Şubesi ve Ayancık Türkiye Sakatlar Derneğinin Ayancık Belediyesi ve Ayancık Kaymakamlığı iş birliğinde yürüttüğü projeyle engelli bireylere yönelik yardım amaçlı tekerlekli sandalye ve hasta yatakları getirildi.

Ayancık Olimpik Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen teslim törenine, Ayancık Belediyesi Başkan Vekili Erden Ekim, Belediye Başkan Yardımcısı A. Adil Akın ve Beyaz Ay Derneği Almanya Iserhlon Şube Başkanı Vedat Özçelik yanı sıra Sinop, Türkeli, Çatalzeytin ve Ayancık Sakatlar Derneği yönetimleri ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdürleri katıldı.

“Özverili Çalışmalarla Malzemelerimizi İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyoruz”

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere, tekerlekli sandalye ve hasta yataklarını Ayancık’a getirilmesinde büyük emeği olan Beyaz ay Derneği Almanya Isherlon Şube Başkanı Vedat Özçelik, teslim töreni için Almanya’dan Ayancık’a gelerek teslim törenine katıldı. Bu ve bunun gibi çalışmalarla engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflediklerini belirten Özçelik, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da tüm samimiyet ve gayretle engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızla birlikte olmaya ve elimizden geldiğince hayırsever vatandaşlarımızı harekete geçirerek destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Dernek Başkanlarıyla her zaman irtibat halinde olduklarını söyleyen Özçelik, konuşmasını Beyaz Ay Derneği olarak ihtiyaç duyulan her durumda her platformda bizler orada olacağız diyerek sonlandırdı.

“Her Sağlıklı Birey Aslında Bir Engelli Adayıdır”

Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ün bir program nedeniyle Ankara’da olmasından dolayı teslim törenine, Belediye Başkan Vekili Sayın Erdem Ekim ile katılan Ayancık Belediye Başkan Yardımcısı A. Adil Akın; “Her sağlıklı birey aslında bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızla yakından ilgilenmek ve maddi manevi onların yanında olmak öncelikle bir insanlık görevidir. Bu bilinçle hareket ederek ve bu konuda çalışmalar yaparak engelli bireylerimizin topluma adaptasyonu sağlanmalı, özgüveni yüksek ve toplumun her kademesinde kendine yer bulmuş bireyler olarak hayatlarına devam etmeleri sağlanmalıdır. Bu yardım projesinin hayata geçirilmesinde büyük katkı ve fedakârlıkları olduğuna yakinen şahitlik ettiğim Beyaz Ay Derneği Iserhlon Şube Başkanımız Sayın Vedat Özçelik beye ve şahsının nezdinde tüm yönetimi ve hayırsever vatandaşlarımıza ve Sakatlar Derneği Başkanımız Sayın Erhan Yaşar kardeşime ve yönetimine engelli kardeşlerimiz ve Belediye Başkanlığımız adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Uzun bir uğraş sonrasında engelli ailelerimize dağıtılmak üzere, malzemelerin Ayancık’a getirme mutluluğunu yaşadığını söyleyen Türkiye Sakatlar Derneği Ayancık Şube Başkanı Erhan Yaşar,  gece gündüz demeden nerde ihtiyaç sahibi vatandaşımız varsa en kısa sürede imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışacaklarını belirtti. Yaşar, konu ile ilgili şunları kaydetti, “Malzemelerin tarafımıza ulaştırılmasında yakinen gece gündüz irtibatta olduğum ve bu törene katılabilmek için Almanya’dan gelerek aramızda bulunan değerli büyüğüm başkanım Vedat Özçelik ve başkanımızın yanında bulunarak gerekli desteğini veren gurbetçi vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine malzemelerimizin temininde ve her zaman desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Çağlayan Kaya, her zaman engeller paylaşıldıkça yok olur diyen, derneğimiz ve tüm engelli kardeşlerimizin bütün ilgisiyle yanında olan belediye başkanımız Ayhan Ergün’ e teşekkür ediyorum.”

Projeyle tekerlekli sandalye, hasta yatağı, hasta wc’si, yürüme cihazı olmak üzere 141 adet malzemenin geldiğini belirten Yaşar, malzemeleri ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının yanı sıra, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ, Bandırma, Amasya, Kütahya, Bolu şubelerine, Çatalzeytin Engelliler Derneği, Sinop Sakatlar Derneği ve Türkeli Engelliler Derneği’ndeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade etti.

        

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
ferdi sinan19 Kasım 2017 / 13:07Cevapla

gerçekten bu etkinliği kim yapıyorsa çok büyük bir sevaba giriyor bu insanların gerçekten ihtiyacı var böle şeylere tebrik etmek lazım bu insanları

Osman Demircan
Muhtar Adayı Osman Küm
Muhtar Adayı Yasemin
Muhtar Adayı Salim Altıkulaç Ayancık