SON DAKİKA

Araç Konvoylarına Dair Karar

29/03/2014 Cumartesi günü saat:18.00’ e kadar…

Bu haber 22 Mart 2014 - 12:37 'de eklendi.

AYANCIK KAYMAKAMLIĞINDAN

 

 

ARAÇ KONVOYLARINA DAİR KARAR

 

Karar Tarihi : 19/03/2014 Karar No :2014/01 

 

Amaç

Madde 1- İlçemizde huzur, güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması adına, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin başlangıç tarihi olan 01/01/2014 Çarşamba gününden, seçim propagandasının sona ereceği 29/03/2014 Cumartesi günü saat:18.00’ e kadar devam eden seçim süresince, siyasi partiler, bağımsız adaylar ile diğer sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenecek araç konvoylarının ilimiz merkezinde tespit edilen güzergahta, halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmemek ve trafik akışının düzenli bir şekilde seyrinin devamını sağlamaktır.

 

Kapsam

Madde 2-  İlçemizde seçime katılan siyasi partileri,  bağımsız milletvekili adayları ile diğer sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenecek araç konvoylarını kapsar.

 

Dayanak :

Madde-3 Bu karar 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 31/A, 32/Ç ve 66. madde hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

 

Araç Konvoy Güzergahı :

Madde-4 Trafik görevlilerinin gözetim ve denetiminde ilçemiz Stadyumu denize bakan kısmında bulunan boş alandan başlayarak yolun sağ tarafına, trafiği tehlikeye sokmayacak, karayolu üzerine taşmayacak şekilde, Hakan ÜNSAL Caddesi istikametinden, Prof. Dr.Azmi HAMZAOĞLU Caddesi, Prof.Dr.Sedat DEMİRCAN Caddesi Köprübaşı kavşağını takiben, Türkeli yolu üzerinden Fidanlık kavşağından dönüşle  İlçe merkezi terminal kavşağından Atatürk Caddesini takiben, Cumhuriyet Meydanındana gelmeden İşbankası yanından Dr.Haşim ÖRNEK Caddesinden Pazar yeri istikametinde son bulmasına;

Yasaklar

Madde 5- Araç konvoylarının belirtilen güzergâhlar dışında trafikte seyri ve akışı, ayrıca konvoyda yer alan araçların güzergâhlarda seyir halinde iken korno çalarak çevreyi rahatsız etmesi yasaktır. 

 

Araç Konvoylarının Dağılım Güzergahı :

Madde-6 Araç konvoylarının Atatürk Caddesini takiben, Cumhuriyet Meydanına gelmeden İş bankası yanından Dr.Haşim ÖRNEK Caddesinden Pazar yeri istikametinde dağılmaları ve/veya dağıtılmalarına,

 

Araç Konvoy Müracaatları ve Düzenlenmesi :

Madde-7 Araç konvoyunun düzenleneceği  tarihten en az bir gün öncesi Ayancık Kaymakamlığına yazılı müracaat ile bildirim karşılığında araç konvoyu düzenlenecektir.

 

Süresi

Madde-8 Azami bir saat içerisinde güzergah geçişleri tamamlanarak araç konvoyu sona erecektir.

 

Madde-9 Aynı gün ve aynı saatlerde araç konvoyu düzenlemek üzere bildirimde bulunan ilgililerin kendi aralarında anlaşamamaları halinde İlçe Emniyet Müdürlüğünde çekilecek  kur’a ile sıra ve süreleri belirlenecektir.

 

Madde-10 Seçim propagandasının sona erdiği 29.03.2014 Cumartesi günü Saat:18:00’den sonra hiçbir suretle araç konvoyu oluşturulmayacak, bu talebe ilişkin bildirimler kabul edilmeyecektir.

 

Madde-11 Bu kararda sayılan genel esaslar dahilinde 4. maddede araç konvoy güzergahlarını belirlenen güzergahın belediye tarafından anons yapılarak ilan edilmek suretiyle uygulamaya konulacaktır. 

 

Cezai İşlemler :

Madde-12 Yukarıda belirtilen tedbirlere uymayanlar hakkında başka kanuni yaptırımlar saklı kalmak üzere 5442 sayılı İller İdaresi Kanununun 32/Ç ve 66. maddeleri gereğince 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 32.maddesinin hükümleri uygulanacaktır.

 

Yürürlük :

Madde-13 Bu karar İlçemiz Belediye Başkanlığı ses yayın cihazından ve yerel gazetelerde yayımlanması ile yürürlüğe girer. Ayancık İlçesi Sınırları içerisinde tüm kişi ve kuruluşlara tebliğ yerine geçer.

 

Yürütme :

Madde-14 Bu Kararı Ayancık Kaymakamı yürütür.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
2018 çocuk parası ne kadar? öğrenmek için tıklayınız. yabancı dizi izle